Real Madrid'de sporcuların maaşları yüzde 20 düşürülecek

İspanyol devi Real Madrid, yaşanacak ekonomik sıkıntıların önüne geçmek için sezon sonuna kadar A takımdaki oyuncu, teknik kadro ve çalışanların maaşlarında yüzde 20 kesinti yapacak.

Real Madrid'de sporcuların maaşları yüzde 20 düşürülecek
08.04.2020 20:20 | Son Güncelleme: 08.04.2020 22:31

İspanya'nın Real Madrid Kulübü, futbol ve basketbol A takımlarındaki sporcular, teknik adamlar ve çalışanların maaşlarının 2019-2020 sezonu sonuna kadar yüzde 10 ile yüzde 20 arasında düşürülmesi için anlaşmaya varıldığını açıkladı. Kulüpten yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüs salgınından dolayı liglere ara verildiği ve kulübün ticari faaliyetlerinin çoğunun da durdurduğu belirtildi.

BARÇA VE ATLETİCO MADRİD DE MAAŞLARDA KESİNTİYE GİTMİŞTİ

Bu durum karşısında kulüp çalışanlarının tamamının işlerine devam edebilmesi için basketbol ve futbol A takımındaki oyuncuların, teknik kadronun ve çalışanların maaşlarının sezon sonuna kadar yüzde 10 ile yüzde 20 arasında düşürüleceği, bu karara onların da onay verdiği bildirildi. İspanya'da Kovid-19'dan dolayı bu zamana 1. ve 2. lig kulüplerinden 8'i "Geçici İstihdam Düzenleme Önlemi" açıklayarak, bazı çalışanlarını ücretsiz izine çıkarmıştı. Ayrıca, Barcelona ve Atletico Madrid gibi kulüpler de A takımlarındaki futbolcuların ve teknik heyetin maaşlarında kesinti yapma kararı almıştı.

Kaynak: AA

Haberler››Spor››Real Madrid'de sporcuların maaşları yüzde 20 düşürülecek - Spor