Regaip Kandili

AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün ile Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

16.05.2013 17:20 | Son Güncelleme: 16.05.2013 17:20Regaip Kandili
AK Parti Milletvekilleri Kemalettin Aydın ve Feramuz Üstün ile Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.

Aydın, mesajında, Regaip Kandili'nin Müslüman alemi için kutsal ayların müjdecisi olarak kabul edildiğini belirtti. Aydın, şunları kaydetti:

"Bu mübarek günler ve geceler, kendimizi denetleme ve iç dünyamızla hesaplaşma günüdür. Yaptığımız hatalardan ders alıp geleceğimiz için hazırlıklı ve tedbirli olmamıza da vesile sağlamaktadır."

Üstün ise üç ayların içinde ilk kandil gecesi olan, bolluk, bereket ve fazilet anlamına gelen Regaip Kandili'nin, duaların kabul olduğu, maneviyatın zirve yaptığı bir gece olduğunu vurgulayarak, tüm İslam aleminin kandilini kutladı.

Belediye Başkanı Canlı da Recep ayının, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol olan manevi iklimin başlangıcı olduğunu ifade ederek, kandillerin insanları birbirine daha da yakınlaştıran, manevi duyguları kabartan, aile ve akraba ziyaretleriyle ve sosyal yardımlaşmayla geçirilecek önemli geceler olduğunu kaydetti. - GÜMÜŞHANE

Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün, Kandil Dağı, Gümüşhane, Yerel

Kaynak: AA

13.11.2019 14:56:47