23.02.2017 17:18

Reha Muhtar ve Deniz Uğur'un Velayet Davasında Şarkıcı Nilüfer Tanık Olarak Dinlenecek

Reha Muhtar ve Deniz Uğur

Gazeteci Reha Muhtar ve eski eşi oyuncu Deniz Uğur’un, ikizlerinin velayeti için açılan davada, mahkeme, Muhtar’ın eski eşi şarkıcı Nilüfer ile manevi kızının tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Gazeteci Reha Muhtar ve eski eşi oyuncu Deniz Uğur'un, ikizlerinin velayeti için açılan davada, mahkeme, Muhtar'ın eski eşi şarkıcı Nilüfer ile manevi kızının tanık olarak dinlenmesine karar verdi.

Gazeteci Reha Muhtar ile oyuncu Deniz Uğur'un, 7 yaşındaki ikiz çocuklarının velayeti için İstanbul Aile Mahkemesi'nde açtıkları davanın görülmesine devam edildi.

Duruşmaya, Reha Muhtar ve Deniz Uğur avukatlarıyla katılırken, Deniz Uğur'un annesi Fatma Suna Uğur ile ikizlerin 2 bakıcısı tanık olarak dinlendi. Gizli görülen duruşmada, tanıklar anne ve babanın çocukları ile olan ilişkisini anlattı.

Dava devam ettiği sırada, Deniz Uğur çocuklarının okuldan çıkacağını ve bakıcıların da tanık olarak dinleneceği için çıkmak zorunda olduğunu söyledi. Mahkeme hakiminin de izin vermesi üzerine Uğur duruşmadan ayrıldı.

Uğur'un mahkemeye sunduğu tanıkların ardından Reha Muhtar da eski eşi olan şarkıcı Nilüfer'in ve manevi kızı Ayşe Nazlı'nın tanık olarak dinlenmesini talep etti. Mahkeme talebi kabul ederek, şarkıcı Nilüfer ile manevi kızları Ayşe Nazlı'nın bir sonraki duruşmada hazır olmasına karar verdi.

Muhtar ve Uğur protokol imzalamıştı

Gazeteci Reha Muhtar, ikizlerinin annesi Deniz Uğur ile 2010 yılında protokol imzalayarak ayrılmıştı. Protokol gereği ikiz çocuklar Mina Deniz ve Poyraz Deniz'in velayetinin 18 yaşına kadar babaları Reha Muhtar'da kalmasında anlaşılmıştı. Ayrıca protokolde anne Deniz Uğur'un çocuklarını istediği zaman Muhtar'ın yalısında görebileceği hatta yalıda iki gün kalabileceği maddesi de yer almıştı. Geçtiğimiz aylarda oyuncu Deniz Uğur bu protokole itiraz etmiş ve çocuklarının yanında kalmasını istemişti. Bunun üzerine İstanbul Aile Mahkemesi'nde dava açılmıştı. - İSTANBUL
Kaynak: İHA
İstanbul, Nilüfer, Reha Muhtar, Deniz Uğur, Magazin

YORUMLAR