Onları Hiç Böyle Görmediniz!

Merkezi Güney Afrika'nın Jahannesburg şehrinde bulunan Nandos restoranlar zinciri ilginç bir reklam filmi yaptı.

29.11.2011 16:03 | Son Güncelleme: 29.11.2011 21:38Onları Hiç Böyle Görmediniz!
Nandos'un, "Son diktatör" ismi verilen 45 saniyelik reklam filmi, dünyanın en çok konuşulan diktatörlerini canlandırıyor. Filmde eski diktatörler Muammer Kaddafi su savaşı oynarken, Saddam Hüseyin ise kumda eğlenirken görülüyor.

Film Zimbabve Cumhurbaşkanı Robert Mugabe'ye benzeyen karakterin boş yemek masasından Libya'nın devrik lideri Kaddafi'ye ayrılan yerden ismi yazılan kartı alması ile başlıyor. Daha sonra ise hayale dalan Mugabe eski günleri hatırlıyor. Hatıralarında Kaddafi ile su yapması canlandırılıyor. Kaddafi'nin elinde ise altın renkli Kalaşnikof marka silah dikkat çekiyor.

Reklamın müzik seçimi ise kendisi kadar bir hayli ilginç. Müzikte yer alan sözlerde, "Benim aziz dostum, o günlerin hiç bitmeyeceğini sanırdık. Sonsuza kadar şarkı söyleyerek ve dans ederek. Biz seçtiğimiz hayatı yaşadık. Savaştık ve hiç kaybetmedik." cümleleri dikkat çekiyor.

Reklam filminin devamında ise Mugabe bu sefer Irak'ın devrik lideri Saddam Hüseyin ile kumda yarı çıplak eğlenirken ve Güney Afrika'nın eski lideri ve Apartheid rejiminin savunucusu Pieter Willem Botha'yu salıncakta sallarken görülüyor. Rüya, Ugandan'ın eski Cumhurbaşkanı İdi Amin ile Mugabe'nin tankın üstündeki görüntüsü ile son eriyor.

Filmin sonunda ise Nandos'un 6 kişilik menüsünün reklamı yapılıyor.

Dünya

Kaynak: CHA

20.11.2019 13:27:58