Resulayn'da teröristlerin kaçtıkları anlar kameraya yansıdı

Fırat'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik sürdürülen Barış Pınarı Harekatı'nda TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları görüntülendi.

14.10.2019 09:24 | Son Güncelleme: 14.10.2019 11:58

Türk Silahlı Kuvvetleri 'nin doğusuna düzenlenen operasyonda başarılı bir şekilde ilerliyor. TSK ve Suriye Milli Ordusu birliklerinin kontrolü sağladığı Resualyn'da, teröristlerin geri çekilme anları kameralara yansıdı. Yerel kaynaklardan elde edilen görüntülerde silahlı bir teröristin diğer teröristleri çağırması görülüyor. Kısa süre görüntüye giren ve birinin omuzunda, omuzdan atılan ısı güdümlü füze sistemi bulunan 3 terörist daha beliriyor. 4 terörist evlerin arasından kaçarak gözden kayboluyor.

TSK, BÖLGEYİ ABLUKAYA ALDI

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından başlatılan ve Suriye Milli Ordusu arkerlerinin de katıldığı 'ın doğusunun teröristlerden arındırılmasına yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı, planlandığı gibi devam ediyor. Hava Kuvvetleri ile karadan topçu birliklerinin PKK/PYD-YPG'li terörislerin mevzilerini bomba yağdırması ile başlayan harekatta daha sonra zırhlı birlikler Tel Abyad ile Rasulayn'a ilerlemeye başladı. Yaşanan çatışmaların ardından birlikler Resualyn'a girdi. Bölgede endişeye kapılan teröristler birer birer mevzilerden kaçıyor. TSK ve SMO karşısına çıkamayan teröristler çareyi kaçmakta buluyor.

İşte teröristlerin kaçtıkları anlar;

Resulayn'da teröristlerin kaçtıkları anlar kameraya yansıdı

Suriye Milli Ordusu, Suriye, Fırat, TSK, Güncel


26.01.2020 21:48:57