100 mezarı yıkıp üzerlerine "Yakında geleceğiz" diye yazı yazdılar

Hatay'da mezarlıkta bulunan çok sayıda mezar tahrip edildi. Zarar verilen mezarların üzerine "Yakında geleceğiz. Biz İslam devletiyiz" diye yazıların yazılması dikkat çekti.

15.08.2019 13:01
100 mezarı yıkıp üzerlerine

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'ndeki asri mezarlıkta, 100'e yakın mezar taşı, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kırıldı. Emniyet, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Reyhanlı ilçesine bağlı Gültepe Mahallesi'ndeki asri mezarlığı ziyaret edenler, çok sayıda mezara ve çevresine zarar verildiğini gördü. Durumun haber verilmesine üzerine olay yerine gelen polis ekipleri mezarlıkta inceleme yaptı.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Yapılan incelemede 100 civarında mezarın tahrip edildiği ve bazılarının üzerine de çeşitli yazılar yazıldığı belirlendi. Olayı terör örgütü DEAŞ gerçekleştirmiş gibi dursa da bu tehlikeli provokasyonu kimin yaptığı bilinmiyor. Ekipler olayı gerçekleştiren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Olay yerinden görüntüler;

100 mezarı yıkıp üzerlerine

Reyhanlı, Gültepe, Hatay, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: AA

YORUMLAR (101)
İ: TÜRKİYE Yİ BÖLEMESSİNİZ
MANTIK: arkadaşlar çıkarın yazılarınızdan islam kelimesinikusur islam da gibi algılanıyor kusur tamamen insanın kendisinde kusur yaşadıgımız yada dogrusuyla egrisiyle yaşamaya çalıştıgız islam dini kusursuzdur
MILET: ASLINDA HERSEY ÇOK NET ADAMLAR IRAKI KENDI HALKIYLA VURDU , MISIRI, KENDI HALKIYLA VURDU , LİBYA AYNI , SURYE AYNI TAKTIK GALIBA BUNLAR BİZE İBRET OLMAMIŞ MALLESEF ALLAH GÖSTERMESIN AYNI TAKTIK BIZDEDE DENENIYOR VE BIZ BU OYUNUNA GELIYORUZ ARTIK BAŞIMIZA NE GELSE DEVLETEN BILYORUZ ÇUNKU BIZI IYI ŞIŞIRIYORLAR, BU MEZARDA OLANLAR NE OLDUGUNU BILMIYORUZ AMA SANKI ŞIMDIDEN KARARVERMIŞIZ
ADINIZI YAZIN: ateistler oyun oynuyor
ABC: Gelcez yazmış birde cahiller. İslamda ölüye, mezara saygı vardır angutlar
TİM0135: Toplumu yönetenler sayesinde toplum mezhepçi,kindar oldu,düşman oldu karpuz gibi bölündü!!!
ABC: Bizim %100 akıllı cep telefonumuz var mı yaw. Ne zaman ürettik.????
150 YIL GERİYE GİDEN NASIL YORUM YAZAR: TIMO135 rumuzlu sen hatayı diyorsun peki ülkemizin doğu ve güney doğuşundan niye bahsetmiyorsun bu ülke 40 yılı aşkın terör ile mücadele ediyor eeeee kırk yıl önce iktidar kimdi demek ülkemiz yüzelli yıl geriye gitti haaaaa vay GEZİ zihniyeti vaayy o zaman Dünya''nın en gelişmiş ülkesi Türkiye bundan yüzelli yıl önce son model cep telefonları arabalar 4×4 duble oto yollar uçak metro hızlı tren hepsini biz yapmışız ulaann yüzelli yıl geri gitsek sen bu yorumu nasıl yazdın kuzey Irak''ta kimler va
YUSUF: ıste bu provakosyanlar tamda sızın gıbı sazanlar ıcın. devlet bızı bolıyıı
TİM0135: İlk önce ülkemizin geçmişini bil rumuzlu, Hatayı bnden iyi bilemezsin, şu an hali içler acısı bir sürü terör örgütü var,gaflet içindekiler sayesinde doğru Amerika 1850 lerde ikiye bölünerek savaştı, çünkü bizi 150 yıl geriye götürenler utansın. Doğruya doğru toplum şu an ikiye bölündü ve birbirine düşman, gerçekler acıtıyor değilmi, idlib te kimlerin yavrucukları yaşıyor,önce bana bunu söyle!
Tüm 101 yorumu okumak için tıklayın