Rıza Çalımbay: 'Maçın Sonuna Kadar Ne Gerekiyorsa Yapacağız'

Atiker Konyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, ligin başından beri hiçbir deplasman maçından gol atmadan dönmediklerini söyledi.

24.10.2018 18:50Rıza Çalımbay: 'Maçın Sonuna Kadar Ne Gerekiyorsa Yapacağız'
Çalımbay, Kayacık Tesisleri'nde gerçekleştirilen antrenman öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, deplasman maçlarında çok iyi performans sergilediklerini hatırlatarak şunları kaydetti:
"Geçen hafta oynadığımız Çaykur Rizespor maçında çok iyi oynadık.  Maçın başından sonuna kadar galibiyetten başka bir şey düşünmedik. Çok net  pozisyonlara da girdik ama maalesef son paslarımızda dikkatli olamadık. Onları değerlendirebilseydik çok farklı bir şekilde dönecektik. Böyle oynadığımız maçlar çok fazla. Ancak biz bunu mutlak bir yerde kıracağız. Çaykur Rizespor'dan aldığımız 1 puan da bizim için iyi oldu. Bence Rize'den 3 puanla dönmemiz gerekiyordu."
Çalımbay, gelecek haftalarda çok kritik maçlara çıkacaklarını  anımsatarak şöyle devam etti:
"Hem kupa maçı hem de lig maçları bulunuyor. Maalesef dinlenmeye bile zaman bulamayacağız. Hem çarşamba hem de cumartesi-pazarlar oynayacağız. Biz hazırız. Ufak tefek eksikliklerimiz var. İnşallah onlar da en kısa zamanda  aramızda olacaklar. Bir tek Paolo Hurtado'nun dönüşü biraz uzun sürecek. O da bizim için büyük dezavantaj oldu. Bir de Çaykur Rizespor maçında Ferhat Öztorun'un hastalığı nüksedince ondan da yararlanamadık. Ancak şu anda takımımız gayet iyi durumda. İnşallah bundan sonraki maçlarımızı istediğimiz şekilde  bitireceğiz."
Bu hafta sonu oynayacakları Medipol Başakşehir karşılaşması için  Çalımbay,  "Medipol Başakşehir takımı da yıllardır oturmuş bir takım. Kendi  sahamızda olsa daha dikkatli ve disiplinli olmamız gerekiyor bunun hepsinin  farkındayız. İnşallah bu sefer taraftarımızın da desteğiyle çok iyi şeyler yapacağız. Medipol Başakşehir karşılaşmasını istediğimiz şekilde bitirmek için maçın başından sonuna kadar ne gerekiyorsa yapacağız." değerlendirmesinde  bulundu.
Antrenman
Kayacık Tesisleri'nde, teknik direktör Rıza Çalımbay yönetiminde  gerçekleştirilen antrenman yaklaşık 1,5 saat sürdü.
Koşu ve ısınma hareketleriyle başlayan antrenman, 5'e 2 pas  çalışmasıyla devam etti. Antrenman, yarı sahada çift kale maçla sona erdi.
Öte yandan tedavisine devam edilen Paolo Hurtado antrenmana katılmadı.

Çaykur Rizespor, Rıza Çalımbay, Kayacık, Spor

Kaynak: Skorer

YORUMLAR
16.10.2019 03:39:07