Rock'n Dark'ta Büyük Final Heyecanı

Rock'n Dark 5 kapsamında bu yıl 8 ilde gerçekleştirilen bölge finallerinden seçilen 3 finalist; 2 Haziran Cumartesi günü Küçükçiftlik Park'ta düzenlenecek büyük finalde birincilik için sahne alacak.

15.05.2012 20:19 | Son Güncelleme: 15.05.2012 20:17Rock'n Dark'ta Büyük Final Heyecanı
Dark tarafından düzenlenen Rock'n Dark Müzik Yarışması 5 final heyacanıyla devam ediyor. Genç müzisyenlere yeteneklerini keşfetme ve müzik dünyasında yer edinme imkânı sunan yarışmanın büyük finali 2 Haziran Cumartesi günü Küçükçiftlik Park'ta gerçekleşecek.

Organizasyonunu Gece Production'ın yaptığı Rock'n Dark 5 final gününde, tüm müzikseverler rock müziğin en sevilen gruplarından Duman, Melis Danişmend ve TNK'nin konserleri ile coşacak, sürpriz açıkhava etkinlikleri ile gün boyunca keyifli saatler geçirecek. Ayrıca Rock'n Dark'ın eski birincilerinden Batı Yakası ve Sade de yıllar önce yarıştıkları sahneye tekrar çıkacak. Saat 14.30 itibariyle başlayacak, festival havası yaşatacak etkinliğin biletleri üzerinden 30 TL'ye satılacak.

genelinde 8 bölgede yapılan finallerin ardından internet üzerinden gerçekleştirilen halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda finale kalan; Adana birincisi Ahali, İstanbul birincisi Neva ve İzmir birincisi Ozan Buğra Kaya Rock'n Dark 5'in Türkiye birincisi olmak için yarışacak. Birinciyi jüri ve Küçükçiftlikpark'taki katılımcıların oyları belirleyecek.

Mehmet Turgut'un objektifinden birbirinden ünlü rock yıldızlarının fotoğraflarından oluşan ve Efes Dark sponsorluğunda yapılan "Rock'n Frame" sergisi ise müzikseverleri rock dünyasında keşfe çıkaracak.
Dereceye Giren Grupları Önemli Fırsatlar Bekliyor!

Rock'n Dark Müzik Yarışması 5'te birinci seçilen grubun şarkısı dijital
single olarak piyasaya çıkacak ve şarkının klibi de çekilerek Dream TV'de yayınlanacak. İkincilik ödülünü alan grup, Macaristan'da gerçekleştirilen ve dünyanın en önemli uluslararası rock müzik festivallerinden "Sziget"i izleme fırsatını yakalarken, üçüncü seçilen grup ise kendi şehrinde tam bir yıllık prova stüdyosu kullanımı hakkı elde edecek.

Genç Müzisyenler Profesyoneller Tarafından Değerlendiriliyor
Türkiye genelinde 320 amatör grup ve müzisyenin katıldığı Rock'n Dark'ta performansları; Müzik yapımcısı Selim Serezli, müzik prodüktörü Haluk Kurosman, Dream TV Genel Yayın Yönetmeni Şafak Ongan, Rock FM Yayın Direktörü Metehan Mert Çakır, Hürriyet Gazetesi müzik yazarı Barış Akpolat, menajer Can Sertoğlu, Gece Yolcuları grubunun solisti Edis İlhan, müzisyen ve yazar Melis Danişmend tarafından değerlendiriyor.

Rock'n Dark 4 yılı Geride Bıraktı!

Rock'n Dark'ta bugüne kadar; 45 ünlü, 108 yarışmacı grup sahne aldı. 4 yılda 44.850 km yol yapan Rock'n Dark kapsamında toplam 11 şehirde 41 konser gerçekleştirildi. Konserlere katılan 20.000'inden fazla müziksever keyifli saatler geçirdi.

Katılımın her yıl arttığı yarışmada bugüne kadar Samsun'dan Adelaide (2007), Çanakkale'den Batı Yakası (2008), Antalya'dan Gizli Özne (2009) ve Ankara'dan Sade (2010) isimli gruplar Türkiye birinciliğini kazandılar. Profesyonel kariyerlerinin ilk adımlarını Rock'n Dark sayesinde atan bu gruplar; albüm, dijital single, video klip sahibi oldu. Ayrıca birinciler Türkiye'de ve yurt dışında önemli festivallerde sahne alma fırsatı yakaladı. Yarışmada ikinci ve üçüncü olan gruplar ise prova stüdyosu kullanımı ve enstrüman seti gibi ödüllerle müziklerini geliştirmek için kendilerini cesaretlendirecek imkanlara kavuştu.

Rock'n Dark Müzik Yarışması organizasyonlarında bugüne kadar; mor ve ötesi, Kargo, Nev, Ogün Sanlısoy, Anima, Yüksek Sadakat, Moğollar, Gece Yolcuları, Gripin, Manga, Hayko Cepkin, Seksendört ve Emre Aydın sahne alarak gidilen şehirlerde unutulmaz konserlere imza attı. Ayrıca dünyaca ünlü New Model Army ile Anneke van Giersbergen de önceki yıllarda Rock'n Dark Müzik Yarışması finallerinde sahne aldı.

Melis Danişmend, Biletix, Türkiye, Efes, Güncel

Kaynak: Bültenler

28.02.2020 19:31:02