Rumeli Derneği'nden Başkan Doğan'a Ziyaret

Kocaeli Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip ve yönetim kurulu üyeleri İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ı makamında ziyaret etti.

03.04.2018 10:57 | Son Güncelleme: 03.04.2018 10:57Rumeli Derneği'nden Başkan Doğan'a Ziyaret
Türkleri Derneği Başkanı Recep Altıntip ve yönetim kurulu üyeleri Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ı makamında ziyaret etti.

Oldukça sıcak ve samimi bir havada gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Doğan, İzmit'te Rumeli kökenli çok sayıda kişinin bulunduğunu belirterek, "Sizlerle birlikte her zaman güzel işler yaptık. Rumeli derneğimiz, hemşeri dernekleri statüsünde olmaklar birlikte milli bir misyonu bulunuyor. Sizlerin bizim gönlümüzdeki yeri çok farklıdır. Trakya'daki göç nedeniyle buraya gelmiş vatandaşlarımızın kurduğu dernekleri, oradaki yaşayanlar için de çok önemli görüyoruz. Trakya, Rumeli bizim ayrı bir heyecan duyduğumuz ve hakikaten çok derin anılarımızın olduğu ata yadigarı bölgeler. Orada da bizim akrabalarımız, soydaşlarımız var. Bu yüzden bir gözümüz, bir kulağımız orada oluyor. Sizinle yürüttüğümüz çalışmalar çok önemli. Birlikte daha çok güzel işler yapacağız" dedi. - KOCAELİ

Nevzat Doğan, Kocaeli, Rumeli, İzmit, Yaşam

Kaynak: İHA

19.02.2020 09:38:01