Russell Westbrook Yeni Kontratıyla Nba Tarihine Geçti

ESPN'de yer alan haberer göre Oklahoma City Thunder, yıldız oyun kurucusu Russell Westbrook ile 5 yıllık kontrat uzatma konusunda anlaşmaya vardı.

29.09.2017 22:42 | Son Güncelleme: 29.09.2017 22:42Russell Westbrook Yeni Kontratıyla Nba Tarihine Geçti
'in geçen sezonun başında ayrılmasından sonra takımının komutanı olan ve triple-double istatistiğinde rekorlar kitabını yeniden yazan Russell Westbrook, bunun karşılığını NBA tarihinin en dolgun kontratına sahip olarak almak üzere.

ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin haberine göre, kontratının tamamlanmasına 1 sezon kalan All- oyun kurucu, 2018-19 sezonundan itibaren başlamak üzere City ile 5 yıllık 205 milyon dolarlık yeni kontratta anlaştı. Totalde önümüzdeki 6 sezonda 233 milyon dolarlık garanti kontrata sahip olan Westbrook, NBA tarihinin en değerli sözleşmesine sahip olan oyuncu konumuna gelecek.

Tarihi bir sezon geçiren, 31.6 sayı 10.7 ribaund ve 10.4 asistlik triple double ortamalarıyla inanılmaz seviyede tamamladığı normal sezonun ardından sezonun en değerli oyuncusu (MVP) da seçilen Westbrook, takımında kalmayı seçti. Oyuncu hakkında gelecek yaz başka takımlara gidebileceği hakkında spekülasyonların olduğu ortamda oyuncu Oklahoma City'ye bağlı kaldı.

Bu Oklahoma City yönetiminin bu yaz attığı 3. büyük imza. Daha önce 'u 'tan kadrosuna katan ve son olarak da takas yolu ile All-Star forvet 'yi alan takım, 'un domine ettiği Batı Konferansı'nda iddialı bir konuma gelerek adını şampiyonluk yarışındaki takımların yanına yazdırmıştı.Aynı başlıkta
Russell Westbrook, Oklahoma, Star, Spor

Kaynak: EuroSport.com

HABER YORUMLARI
16.12.2019 10:26:58