Saadet Partisinin Milletvekili Aday Listesi

Saadet Partisinin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

21.05.2018 22:42Saadet Partisinin Milletvekili Aday Listesi
Saadet Partisinin 24 Haziran'da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Yüksek Seçim Kuruluna verdiği milletvekili aday listesi açıklandı.

Listeye göre, milletvekili aday gösterilenler ve gösterildikleri iller ile sıralar şöyle:

ADANA

MUHAMMET ÇELEBİ KEYHIDIR


AHMET BEYAZ


AYŞE TOPAL


SÜLEYMAN ŞENOĞUL


İBRAHİM ŞAHİN


MUSTAFA ÇEKİLARIZ


CUMA ŞAHİN


YASEMİN KAPUKAYA


SELİM BİLGEN


ABDULLAH KAYA


İBRAHİM KARA


CENGİZ KAYADAN


OĞUZ GÜÇÜK


ABDULLAH ÜMMETOĞLU


UĞUR MURAT BUĞDAY


ADIYAMAN

HAŞİM ASNUK


ABDULKADİR GÖZLEYİCİ


CEMAL KILAVUZ


ABUZER TURHAN


FEHİM AYDIN


AFYONKARAHİSAR

SEFA ŞENEL


MUSTAFA TAŞKAPI


HASAN BASRİ KANTAR


HASAN HÜSEYİN UĞURLU


HALİT KUŞ


YAŞAR KARAKAYA


AKSARAY

LEVENT SERDAR ŞAHİN


AHMET BÜLBÜL


YUSUF KENAN DURMUŞ


MUSTAFA AYHAN


AMASYA

MAHMUT ÇAKAR


LEVENT ŞENOL


NOĞMAN YÜKSEL


ANKARA 1. BÖLGE

TANJU GÜVENDİREN


FATİH BEYAZIT


AHMET ÖZKÖK


HALİL ADIGÜZEL


İBRAHİM SAYIN


FARUK BELCİ


HATİCE NİHAL KORKUTAN


HALİS BAL


MEHMET İNCİ


EMRE AYGÜNOĞLU


AZİZE SAĞLAMYAŞAR


MUSTAFA TOSUNER


DİLARA ERANIL


ANKARA 2. BÖLGE

İLYAS TONGÜÇ


ALİ AKTAŞ


ERSAN BİLGİN


MEHMET BALOĞLU


MUHAMMET FURKAN KAMALAK


MERVE AYDINKÜÇÜK


BURHAN KIRMAN


BURHAN GÜMRÜKÇÜ


OSMAN OKTAY


TUGAY KARABULUT


İLYAS ŞEKER


ANKARA 3. BÖLGE

FATİH AYDIN


PINAR GÖKMEN


MEHMET FETHİ ÖZTÜRK


MUSTAFA AYDIN


MUAMMER GÜLAP


ÖMER GÜNAYDIN


MÜZEYYEN SİMİT


YUSUF SUNAR


AHMET AVCI


İSLAM MERTOĞLU


MEHMET ENES ŞAHİN


ANTALYA

HASAN BURGAN


ADEM SARICALAR


MEHMET FATİH TEKİN


MEHMET EMİN GÖZÜKARA


ZÜBEYDE GÜLER


RUKİYE GÜLŞEN


DÖNAY UYAR


SEYYİT HALİL TUNÇ


RUMEYSA NUR ÇETECİ


SERVET YILMAZ


HAMZA KARAAĞAÇ


MUSTAFA SİR


ERGÜN EREN


SÜLEYMAN AKINCI


SEMİH SERDAR DEMİR


SÜMEYYE GÜLDAL


ARDAHAN

HAKAN ÇAPAN


MEHMET ŞİMŞEK


ARTVİN

SALİH BERBER


GÜLTEKİN SOYDAN


AYDIN

MEHMET İHSAN AYAYDIN


ALİ SÖĞÜT


MUSA MUÇA


ÖZLEM ÖZTÜRK


MEHMET YÖRÜK


SÜLEYMAN ATEŞ


FATİH KARAHAN


GÜLTEN HANÇER


AĞRI

MEHMET ZİYATTİN TOKAR

BALIKESİR

MUSTAFA YILMAZ


EYÜP SABRİ SOLMAZ


SEYFETTİN ÇÖZEL


RAMAZAN YILDIRIM


ÖMER TAŞKIN


İBRAHİM HIDIR


AHMET PINAR


SİNAN BAŞARAN


SALİH ORAL ÖVÜÇ


BARTIN

ÜNAL YURTBAY


MÜCAHİT ABDULLAH MEKEÇ


BATMAN

FARİS ÖZDEMİR


MUSTAFA YILDIZ


MEHMET FIRAT

BAYBURT

MURAT GÜRBÜZ


BİLECİK

SEYFETTİN TIKIZ


ETHEM ERSÖZ


BİNGÖL

SUAT İŞCEN


MUHAMMED FATİH TİRYAKİ


VURAL KOŞUNKARTAY


BİTLİS

ZİYA KALMACİ


MUHAMMED MEHDİ PERTEKLİ


BOLU

İSA SAYIN

VEYSEL AYEROĞLU


DAVUT KARAHAYDAR


BURDUR

FATİH TUNÇ


RAMAZAN KAYABAŞ


FETHİ SEMİZ


BURSA 1. BÖLGE

GÖKHAN GERÇEK


BURAK ÇELİK


ELİF SULTAN ŞENDÖL


ALİ ÖNCEL


HAMZA GÜRSEL


CENGİZ ARSLAN


DOĞAN ÖZBÜYÜK

GÖKSEL RÜSTEM KARAKUZU


RABİA IMAMAJ


YUNUS EMRE ÖZBİLEN


BURSA 2. BÖLGE

MEHMET ATMACA


FİKRET BAYRAM


EBRAR GÜLSÜM AYGÜN

HAMZA AYGÜN

SALİH KOCATEPE


KARYAĞDI BERKELİ


SELAHATTİN AFŞAR


RABİA ÖRNEK


CUMA YILDIRAK


CAN TATAR


DENİZLİ

AHMET ERYILMAZ


TANER İZGİ


SEVİL AKTAŞ


ABDULLAH ÖZEREN


HALİL İBRAHİM VAROL


MEHMET ALİ SEZER


MEHMED SAİD TOPUZ


KUDRET İLHAN

DİYARBAKIR

SEYYİT HAŞIM HAŞİMİ


BÜLENT KAYA


FESİH BOZAN


ALAADDİN TAN


HÜSEYİN İHSAN YENİCE


MEHMET ÖCAL


ABDURRAHMAN ERGİN


MUHAMMET MUHYETTİN KAYAN


DÜZCE

MUSTAFA ZORLU


AHMET SERDAR ERDEM


FATİH MEHMET GÜNER


EDİRNE

ALİ ERHAN DEMİRKIRAN


AYHAN ÖZKAN


MANSUR İRİŞ


RECAİ TAŞKIN


ELAZIĞ

İBRAHİM HACIBEKİROĞLU


MUHAMMED NEDİM SADAK


MUSTAFA EMRE


ÖZKAN ERGEN


ABOBEKİR TANYILDIZI


ERZİNCAN

ALİ CEBECİ


HALİL İBRAHİM KUTLU


ERZURUM

FAİK ÇALIK


ABDULLAH POLAT


MURAT OZAN


NİZAMETTİN AKÇIL


AYHAN ERKEM


YUSUF KOLİKISA


ESKİŞEHİR

FESİH BİNGÖL


NAZİF AYAZ


SERAP DEMİR


MUHAMMET GÜNEY


MUHAMMED ALİ KÖSE


YASİN YENTÜRK


ADİL KESER


GAZİANTEP

AHMET FARUK ÜNSAL


HALİL KILIÇ


ŞIHMÜSLÜM BULANIK


MURAT ŞENEL


ALİ MULLAOĞLU


MUSTAFA YAKUT


MUSTAFA ÖZTÜRK


ARZU KARTAL


AHMET NECATİ SARI


MEHMET HAYRİ GÖREN


ZEYNEL ABİDİN DARĞIN


ADİLE GÜLAY İNGEL


MUSTAFA AKAR


HASAN KOCAMAN


GİRESUN

BEKİR DEMİRKAYA


GÖKSEL GÜNEŞ


HAYATİ FİKRİ TOPKAR


BEKİR TOSUN


GÜMÜŞHANE

AKIN DEMİR


CELALETTİN KARAKOÇ


HAKKARİ

ABDÜLVAHİT ÇİFTÇİ


YAVUZ DALGIÇ


YUSUF KESKİN


HATAY

NECMETTİN ÇALIŞKAN


MUSTAFA EĞE


HALİL ÇELİK


ABDULLAH AYDIN DEMİR


AYŞEGÜL KÜÇÜK


ATİLA EROL


YUSUF ÇİÇEK


RAMAZAN ÖKSÜZ


FATİH DÖKMECİ


MEHMET AYDOĞAN


UĞUR URAL


ISPARTA

CEVAT GENÇAY


DİNÇER DEMİREZEN


İBRAHİM ATEŞ


HÜSEYİN EROĞLU


IĞDIR

ALİ GÜNER


SEYİT ZAHİR KOŞİK


İSTANBUL 1. BÖLGE

ABDULLAH SEVİM


YILMAZ BAYAT


DİCLE ŞİT


AHMET TÜRKCAN


MEHMET ALİ ÖZGÜR


PAKİZE YÜZBAŞIOĞLU


MEHMET FATİH AKDAĞOĞLU


ABDULHALİM MEŞE


CEM KAYA KARATÜN


ALEV SEZEN


ADEM BOZ


FEHİM HAVA


YUSUF YÜKSEL


ŞEREF KAÇMAZ


RESUL KILIÇ


ABDÜLKADİR ARSLAN


AHMET BARAN


AYSUN BAYRAKTAR


RECEP KARAKOÇ


FAHRETTİN COŞKUN


FESİH TAYBAR


MUSTAFA KOCABEY


TURGUT DANACI


ALİ KEMAL DERİN


GONCA NUR ASLAN


MUHAMMET DUMAN


MUAMMER KOÇ


HALİL İBRAHİM SERBEST


NAFİYE SAÇI


ERDOĞAN USLU


MURAT ÇEKER


SELAHATTİN ASLAN


HAKAN AKTAŞ


İSTANBUL 2. BÖLGE

BİROL AYDIN


SAMET SAMİ TEMEL


MUSTAFA KAYA


BİLAL AY


FATMA NEVİN GÖKÇE


MUHAMMED EMİN TOPSAKAL


MUSTAFA YAMAN


BİLAL AYDIN


MİKAİL KABAK


TUĞRUL YALÇINKAYA


ZEYNEP ŞULE RIDVANOĞLU


EROL URHAN


ADEM AKBULUT


ÖZGÜR ATAK


İLKER ÇİFTÇİ


RECEP POLAT


NİHAT ŞADOĞLU


MUHAMMED GAZİ KILIÇ


YASEMİN BİLNUR ERENCİ


HÜSEYİN AYDOĞAN


MEHMET FATİH AKYÜZLÜ


MAHİR SEZGİN


TÜLAY VIZVIZ


MUSTAFA UĞUR DOĞAN


NURSENA ULUSOY

SELİM BAŞPINAR


HABİBE ERDOĞAN


İSTANBUL 3. BÖLGE

ALTAN TAN


HASAN BİTMEZ


NAGEHAN GÜL ASİLTÜRK


İBRAHİM YILDIZ


MESUT ÖZLEM


EBRAR BEZCİ


YAŞAR AVCI


OSMAN BAŞ


YUNUS AKSOY


MESUDE DÖNMEZ


NEŞET ÇEVİK

ADNAN HACIABDULLAHOĞLU


TUNCER KOĞA


ENDER ESİNER


KADİR TOKALI


CANER BİTİŞ


EMİNE ÖZTÜRK


HASAN KARA


ADNAN ŞAHİN


AHMET ÖZSEVEN


İLKNUR GÖKDEMİR


SUAT KOÇYİĞİT


FUNDA YALÇIN BOZKURT


MUHAMMED TAHA KILIÇOĞLU


FERİT DURBİN


ÖMER KOÇAK


BİLAL TATAR

MEVLÜT İRFAN BAHADIR


FEYZA GÜRBÜZ


MUHAMMED MUSAB DEMİRER


KENAN KARAGÜZEL


MUSTAFA ÇALKAN


İZMİR 1. BÖLGE

ZEKERİYE HAZIRBULAN


OZAN GANİÜSMEN


TURHAN TUTUMLU


MÜMİN BAŞTÜRK


SELÇUK KAVUŞAN


SUNA CANITEZ


UĞUR TÜRKER


HAMZA DEMİR


İBRAHİM DEMİR


BEKİR ÇALIŞKAN


HALİL YALÇINKAYA


KASIM OCAK


FURKAN TURGUT


MEHMET EMİN ALTINBAŞ


İZMİR 2. BÖLGE

ŞERAFETTİN KILIÇ


CEREN KARA


VEDAT KOLUKISA


MESUT DAĞ


ZEKİ KAYA


MEHMET EMRE BOZABA


ALİ ÇAKIR


ŞAHAP BOZKURT


MUHSİN GİRCUDE


SERVET YILDIZ


SÜMEYYE ORHAN


MAHMUT DOST


ERDEM YILMAZ


İSMET TOPAL


KAHRAMANMARAŞ

ÖKKEŞ NARLI


VAHAP KARPINAR

İSHAK KÖROĞLU


SULTAN KAMALAK


CİHAT DİNLER


MANSUR ÖZCAN


BURAK DOLUZENGİN


AHMET ZOR


KARABÜK

MUHSİN ÇEBİ


MEHMET YÜCE


İSMAİL KİRENLİ


KARAMAN

ORHAN SOYDAN


ALİ ÇİFTÇİ


MELEKHAN KAVAS


KARS

SEZGİN YILDIZ


BÜLENT ALTUN


TAHİR TAHİROĞLU

KASTAMONU

BİLAL ÇODUR


NECATİ YAVUZ


HULUSİ ÖZBEK


KAYSERİ

MAHMUT ARIKAN


HAŞİM ÖZÇELİK


AHMET ULUSOY


HATİCE SÜMEYYE BOZKURT


İSMAİL ÇELEBİ


BAKİ COŞKUN


İBRAHİM BIYIKLIOĞLU


ASİYE ÇAKIRLI


ÖZKAN YÜREK


RABİA ÇAĞRICI

KIRIKKALE

FARUK VURGUN


SELAMİ ÇAKIR


MÜİN YILDIZ


KIRKLARELİ

SALİH MEHMET AYDIN


GÜNER AYDIN


BÜŞRA SAVAŞ


KIRŞEHİR

MUSTAFA ÇAKIR


HÜSEYİN ESERER


KİLİS

ŞERİF KARAKURT


MEHMET SALİH ÖZOĞUZ


KOCAELİ

SİNAN EJDEROĞLU


RECEP SARIDOĞAN


REYHAN ŞENGÜN


VOLKAN GEMİKSİZ


İBRAHİM BIYIKLI


NİHAT YILDIZ


SİNAN YOLCU


ÖMER FARUK YILDIRIM


SEDAT USLU


FAHRETTİN TAŞKAYA


FATMA BETÜL ULUDAĞ


FATİH KARAMAN


LATİF GÖKHAN DURTAŞ


KONYA

MUSTAFA ÖZKAFA


HASAN HÜSEYİN UYAR


MUSTAFA DERBENTLİ


SİNAN TOPRAK


MUHAMMET UZUN


AHMET BÜYÜKTERMİYECİ


YAVUZ AYDIN


KENAN ÖZCAN


İSMAİL HAKKI BACAK


İSMAİL AYDİLEK

MAHMUT SAMİ BÜYÜKYILMAZ


İSMAİL BULUT


ÖMER MÜCEVHER


SEFA YILMAZ


KERİM ŞENEL


KÜTAHYA

ÖMER FARUK EVREN


FATİH BOZAN


NURULLAH GÜNGÖR


HASAN ÖZBAL


RÜMEYSA POYRAZ


MALATYA

MEHMET KAYA ASİLTÜRK


ABUZER GÖGÜS


YUNUS SAVAŞ


MUSTAFA PARLAKYILDIZ


MUHAMMET İKBAL YILDIZ


ADNAN ÖZDEMİR


MANİSA

MEHMET ÖNAL


MUSTAFA ARİF AYSU


ZEKAYİ YILMAZ


BİLAL KİŞEÇOK


ABDULLAH YILMAZ


MEHMET TONBALAK


OLGUN OKTAY DEMİRCAN


MUSTAFA ERKAN


MUHAMMET FATİH KAYA


NİHAT KOCAÇAKIR


MARDİN

MEHMET ALİ KILIÇ


MEHMET YILDIZ


SUUT CEVHEROĞLU

AHMET İLETMİŞ


HALİME DABAKOĞLU


ÖMER ÇİFÇİ


MERSİN

SONER ÇONTAR

NURBAKİ ŞAHİN


AYHAN BAYRAM


ESAT GÜNEŞ


BURAK CANLI


BEKİR AYDIN


HASİBE YILDIZ


REMZİ YİĞİTALP


GÖKHAN ALAGÖZ


MUSTAFA CAN


ARİF ŞAHBAZ


AYŞE GÜLİZ YENEN


YUSUF GÜLMEZ


MUĞLA

ÖMER ULUDAĞ


İLHAN ÖZLER


FURKAN DUMAN


MUHAMMED NECİP GENCER


SALİHA GÜZEL

MUSA ERGİN


SAYİT AYDIN


MUŞ

NAZIM ÇELİK


MEHMET ŞAH SABAK


KEMAL İNDİÇ


HUDEYDA BOZYEL


NEVŞEHİR

MUSTAFA AYDEMİR


ABBAS BÜKEN


MUAMMER KEÇE


NİĞDE

AHMET BİNİCİ


TAKİ KUZHAN


NEDİME FATMA KOÇER


ORDU

ERKAN TEMİZ


MUAMMER BİLGİÇ


AHMET TOKLUCUOĞLU


HALİT DUYAR


ERHAN KAYA


AHMET TOPALOĞLU


OSMANİYE

İSLAM KORKMAZ


MAHMUT USTAHALİLOĞLU


ORHAN İLENGİZ


ÖKKEŞ DAĞLI


RİZE

MUHAMMET KAÇAR


GÜLHAN HAFIZOĞLU


BURAK UZUN


SAKARYA

EYÜP YILDIRIM


ALİ SEYYAR


ŞEREF TAN


ALİ FETHİ GÜRLER


AYŞE GÜÇLÜ


KERİM ALİ AKSOY


FURKAN CEBECİ


SAMSUN

İSMAİL HAKKI AKKİRAZ


MUSTAFA ÖCAL


HASAN ÖZTÜRK


İBRAHİM GÜMÜŞOĞLU


BUŞRA GENEZ


ABDULVAHAP BİLEN


MUHAMMET KUZUBAŞ


HÜSEYİN ŞİMŞEK


ŞUAYIP SARI


SİİRT

MEMET SAMİ ARIKAN


MEHMET NURULLAH IŞIK


BARIŞ ÖZCAN


SİNOP

İSLAM İNCE


MUSA AKMAN


SİVAS

DURSUN COŞAR


MİHRİBAN GELDİ


MEHMET ÖZTÜRK


YAHYA NALBANT


SAFA ÇİĞDEM


TEKİRDAĞ

ARSLAN ATEŞ


UĞUR GÜREL


İBRAHİM İNCİ


HALİL İBRAHİM KART


MUHAMMET ÖZKÜTÜKÇÜ


MUHAMMED YAMAN


FATİH TOYTEKİN


TOKAT

BİLAL METEHAN AYDIN


SADİ ARHAN


AYŞE GÖNAN


İHSAN YİĞİT


ALİ KÜÇÜK


TRABZON

CEVAT KURT


MURAT ÖZCAN


ÜMİT ÇEBİ


FURKAN ENES KOCAGÖZ


İBRAHİM BAŞ


MEHMET UZ


TUNCELİ


MUHAMMED MÜCAHİD ERGEN

UŞAK

RAMAZAN YAVUZ ACAR


HÜSEYİN ÇAKMAK


İBRAHİM DAĞGEZEN


VAN

ÖZAY İLHAN


NECİP YAVUZER


ENGİN GÜNGÖR


NEVZAT YAĞAR


YUSUF ÖZEN


SIDIKA EBİNÇ


MEHMET ŞİRİN CENGİZ


MUSTAFA TERİM


YALOVA

MUSTAFA BALTA


FEVZİ AYGÜN


İSMAİL KUZU


YOZGAT

MEHMET DEMİREL


ZİYA KOÇAK


ALİ YURT


İRFAN TAŞKIN


ZONGULDAK

BURAK EROL


GÖKHAN GÖKTAŞ


MEHMET YAMAN


ENGİN ZEREN


YAVUZ SÜLEYMAN KÜŞ


ÇANAKKALE

MUHARREM HOŞGÖR


MUHAMMED ERER


FATMA FUNDA ÇİFTÇİ


ALİ ALGÜL


ÇANKIRI

YAŞAR ÇERİBAŞ


ÖMER UZUN


ÇORUM

AHMET BÖLÜKBAŞ


FARUK CIDIK


AHMET AKİF ÇOBAN


MUHAMMET ALİ KARATEPE


ŞANLIURFA

MUSTAFA NİYAZİ YANMAZ


HÜSEYİN DOLAP


RIDVAN SÖYLEMEZ

İZZET ÇİFTÇİ


AYŞE EROĞLU


KASIM KARADAŞ


ZİYA AYDIN


DAVUT KÜÇÜK


AZİZ ŞAHAPOĞLU


MEHMET ŞÜKRÜ YILDIRIM


BUŞRA MEN


ŞEYHİSA KOŞDAŞ


MEHMET YAŞUK


İBRAHİM KAPLAN


ŞIRNAK

ABDULLAH UMRAN EKİNCİ


FAİK BUĞDAY


NİZAR ÖZDEN


ZEKİ BEGİŞ

Politika, Güncel

Kaynak: AA