Sabri'den Yönetime Veryansın!

Galatasaray ile yollarını ayıran Sabri, ayrılığa değil olayın yaşanış şekline gönül koydu.

15.06.2017 09:45 | Son Güncelleme: 15.06.2017 09:45Sabri'den Yönetime Veryansın!
Emektar futbolcu, "İstemediğinizi daha önceden neden söylemediniz. En azından son maçımda taraftarla vedalaşırdım" dedi. Ergün'ün plaket teklifini de reddeden Sabri, "Ben taraftarıma veda edemedikten sonra plaketi ne yapayım?" diyerek sitem etti.

Milliyet'in haberine göre, 'ın sözleşmesini uzatmadığı Sabri Sarıoğlu, ayrılığa değil, olayların yaşanış şekline içerledi ve sarı-kırmızılı yönetime gönül koydu. İşte Sabri Sarıoğlu'nun kulüpten kopma öyküsü:

Sabri'nin Menajeri Metin Çetin'in ortağı, sportif direktör Cenk Ergün'ü arayarak, "Sabri'yle ilgili kararınızı verdiniz mi?" diye sorar. Kendisine, "Problem yok. Başkan da istiyor" cevabı verilir. Ancak iki gün sonra yani önceki gün Cenk Ergün'ün telefonu bütün havayı değiştirir. Ergün direkt Sabri'yi arayarak, "Tudor seni düşünmüyor" der. Sabri çok şaşırır ve üzülür. Telefon kapandıktan sonra Tudor'un yardımcısı Ayhan Akman'ı arayan emektar futbolcu, "Hoca beni istemiyormuş. Bunu kendisinden duymak isterdim" der.

Akman da şaşırır.. "Olur mu öyle şey... Tudor seni tutuyor. Ama ben bir arayıp sorayım" yanıtını verip telefonu kapatır. Akman 1 saat sonra geri döner Sabri'ye: "Üzgünüm, hoca seni istemiyor."

Sabri'nin yanıtı ise şöyle olur: "Madem istemiyordunuz bunu niye önceden söylemediniz? Neden taraftarımıza bir veda yapmama engel oldunuz? Bu formayla 450'inin üzerinde maç yaptım. Ama bir vedayı bile bana çok gördünüz."

Ardından Sabri'ye sportif direktör Cenk Ergün'ün, "Nasıl bir organizasyon tercih eder? Bir plaketle uğurlamak isteriz" mesajı iletilir. Sabri ise bu jesti kabul etmeyerek, "Mesele plaket falan değil. Ben vedamı taraftarıma yapamadıktan sonra ne yapalım o plaketi?" karşılığını verir.

2 sene önce bir kalemde 5 milyon liradan vazgeçen tecrübeli futbolcuya ilerleyen zamanda 350 bin euroluk bir jest yapılacağı söylenir ama bu da yerine getirilmez. Buna rağmen Sabri bunu dert etmez.

'Sayende gündemden düştüm'

Sabri'yle yolların ayrılmasından sonra Arda Turan da eski takım arkadaşını aradı. Arda'nın, "Sayende gündemden düştüm" dediği ortaya çıktı. Barcelonalı futbolcu, sosyal medya hesabından da paylaştığı Sabri Sarıoğlu fotoğrafının altına, "Her şey için teşekkürler efsane" diye yazdı.

'Sen bir efsanesin'

Sabri Sarıoğlu'na, takım arkadaşları da büyük destek verdi. Lukas Podolski, "Teşekkürler Sabri, sen bir Galatasaray efsanesisin! Bu gibi değerli oyunculara daha fazla saygı gösterilmeli" dedi.

Ümit Karan, "Kardeşim Sabri yolun açık olsun verdiğin hizmet için teşekkür ederiz. Sözleşmeni uzatmayanlardan çok emek verdiğin kesin" diye yönetime göndermede bulundu.

Fernando Muslera da, "Geçirdiğimiz başarılarla dolu yıllar için sana çok teşekkür ederim. Sen bu kulübün efsanesisin ve öyle olmaya devam edeceksin. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim" diyerek veda mesajı paylaştı.

3 talip var 15 yıl formasını giydiği Galatasaray'dan ayrılan Sabri'ye ilk gün Süper Lig'den 3 kulüp teklifte bulundu. İlk olarak Gençlerbirliği tecrübeli futbolcuyu ararken, Bursaspor ile Göztepe'nin de emektar oyuncuyla ilgilendiği bildirildi.

466 maç

Sabri Galatasaray dönemi boyunca toplam 466 maçta forma giydi. 23 gol attı, 51 asist kaydetti.

Sabri Sarıoğlu, Galatasaray, Ayhan Akman, Cenk Ergün, Spor

Kaynak: Sporvadisi.com

HABER YORUMLARI
25.02.2020 19:18:48