Sahada Köpek Var

İzmir'de bu yıl 10'uncusu düzenlenen Çocuk Futbolu Festivali'nin 3'üncülük maçında sahaya sokak köpekleri girdi.

23.06.2016 13:42 | Son Güncelleme: 23.06.2016 13:42Sahada Köpek Var
'de bu yıl 10'uncusu düzenlenen Çocuk Futbolu Festivali'nin 3'üncülük maçında sahaya sokak köpekleri girdi. Köpekler sahadan çıkarıldıktan sonra karşılaşma kaldığı yerden devam etti.

ile Çamdibispor'un ortaklaşa düzenlediği, Semih Şentürk, Semih Kaya, Musa Çağıran, Ramazan Kurşunlu, Gökhan Değirmenci gibi Türk futbolunun önemli isimlerinin yetiştiği toprak zeminli Altınyıldız Sahası'nda yapılan turnuvada, Bucaspor ile Manisa Büyükşehir Beleediyespor arasında oynanan 3'üncülük maçında ilginç bir olay yaşandı. Çitleri aşan sokak köpekleri, izleyici ve minik çocukların şaşkın bakışları arasında sahaya girdi.

Sıcağın da etkisiyle toprak zeminde gezinip, gölge bir yer arayan sevimli köpekler, maçın durmasına neden oldu. Köpekler çocuklar tarafından saha dışınıa çıkarılmaya çalışıldı. Hakem Burak Karagözlü ise çıkmayan bir köpeği kucaklayıp, alkışlar eşliğinde saha dışına çıkardı. Yaşanan olay, neşeli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Hakem Burak Karagözlü ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını belirterek, "Köpeğe kırmızı kart çıkarmak bize yakışmazdı. Güvenlik de çağırıp, attıramazdık. Bunlar işin esprisi tabii. Çocuklar hayvan sevgisini birkez daha gördü. Turnuvanın en neşeli anlarıydı" dedi.

- İzmir

Semih Şentürk, Semih Kaya, Altınordu, İzmir, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

29.01.2020 13:39:39