Şahan Gökbakar, faytonların kaldırıldığını duyuran Tunç Soyer'i eleştirdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal sürecin tamamlandığını duyurdu. Şahan Gökbakar ise "Faytonları kaldıracağınıza diğer dünya şehirleri gibi bakılsın" diyerek Soyer'i eleştirdi.

26.06.2019 15:27 | Son Güncelleme: 26.06.2019 15:57

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, sosyal medya hesabından yaptığı faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal süreç tamamlandığını duyurdu. Soyer'e ilk eleştiri ünlü komedyen Şahan Gökbakar'dan geldi.

MÜJDELİ HABERİ VERDİ

Soyer, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, "Seçildiğimiz günden bu yana faytonların kaldırılmasıyla ilgili yasal ve teknik süreçleri yürüttük. Bu süreç tamamlandı, İzmir'de fayton dönemi kapandı. Hayvan haklarını gözetmek, temel önceliklerinden biri olmaya devam edecek" dedi.

İLK ELEŞTİRİ ŞAHAN'DAN GELDİ

Şahan Gökbakar İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımın altına yasayla ilgili tepki çekebilecek yorumda bulunarak şunları söyledi: "Viyana'da faytonla şehir turu attırırlar, New York'ta faytonla Central Park'ta gezersin. Atlara senelik izin verirler, tatile çiftliğe yollarlar, günde en fazla 3-4 saat çalıştırırlar... Kısaca ülkemizde insana verilenden daha değer verdikleri bile olur maalesef... İzmir'de bunu kaldıracağınıza diğer dünya şehirlerinde olduğu gibi o atların en özenli şekilde bakılması sağlansa bu iş belediyece lisanslı olsa, ciddi denetlense, kurallar kaideler normlar belirlense ve hayvan hakları bu şekilde daha da geliştirilse bence daha iyi olurdu... Kaldırmak o hayvanların daha da kötü şartlara itmez mi? Bakım için sahiplerine maddi olanak lazım değil mi?"

Şahan Gökbakar, faytonların kaldırıldığını duyuran Tunç Soyer'i eleştirdi
Şahan Gökbakar, faytonların kaldırıldığını duyuran Tunç Soyer’i eleştirdi
Yorumlar (114)
GIANT: Abi hayvan bu. Olur olmadık yere zıçıyo mıçıyo! Yasaklamak lazım tabi. Hatta bu yasağı delenleri de idam etmek lazım ki, diğer beygir şöförlerine ibret olsun.
NUR: Harika yorum hiçbir kutuplaşma sezdirmiyor ancak binlerce Türk vatandaşı hakkını alamazken onlarca atın sorumluluğunu alacak kapasitede olduğunu düşünmüyorum.
AYSBERG: Konuyla ilgili örnek bir makale meraklıları için. . . Mutlu At Mutlu İnsanRomanlarda atın adı anılmıyor artık. Şarkılarda türkülerde at kalmadı, tat kalmadı. Filmlerde kliplerde at, yalnızca geri planda bir ayrıntı, odaktaki zayıflığı güçlendirsin diye… Oysa batının edebiyatı, sanatı, halen daha at odaklı. Gelişmiş batılı ülkelerin hangi şehrinde, kasabasında muhteşem bir at heykeli yoktur ki? Bir tane ne demek. . . Devamı truvamagazine internet sitesinde