Sahte altınlarla milyonlarca lira vurgun yapan dolandırıcı yakalandı

Vatandaşların dini duygularını kullanıp büyü ile boş bidonları altınlarla dolduracağını vaat eden ve kendisine inanan insanları dolandırıp 7 milyon liralık vurgun yapan İ.Ç., Mardin'de yakalandı.

07.02.2020 14:32 | Son Güncelleme: 07.02.2020 15:51

Geçtiğimiz günlerde Müge Anlı'nın programına konuk olan 25 yaşındaki A.Y, internette tanıştığı İ.Ç ile evlilik kararı aldığını ancak sonrasında altın vaadiyle dolandırıldığını söyledi. Bunun üzerine canlı yayına bağlanan birçok vatandaş aynı kişi tarafından bidonlar dolusu sahte altınları dua okuyarak ve namaz kılarak gerçeğe dönüştürdüğü hikayesiyle dolandırıldıklarını söyledi. Dolandırıcıların peşine düşen Müge Anlı'nın yayını emniyet tarafından ihbar kabul edildi ve dolandırıcı olduğu iddia edilen İ.Ç, Mardin'de yakalanarak gözaltına alındı.

BOŞ BİDONLARI ALTINLARA DOLDURACAĞINI SÖYLEDİ

Vatandaşların dini duygularını kullanıp büyü ile boş bidonları altınlarla dolduracağını vaat eden ve kendisine inanan insanların paralarını alıp kaçtığı iddia edilen İ.Ç., Mardin'de yakalandı. İ.Ç.'nin bidonlar dolusu sahte altınları dua okuyarak ve namaz kılarak gerçeğe dönüştürdüğünü hikayesiyle dolandırıcılık yaptığı ekranda işlendi. Olay tüm Türkiye'yi şaşkınlık içinde bırakmıştı.

Sahte altınlarla milyonlarca lira vurgun yapan dolandırıcı yakalandı

7.5 MİLYONLUK VURGUN YAPTILAR

Milyonlarca lira dolandırıcılık vurgunu yaptığı öne sürülen İ.Ç.'yi Müge Anlı'da gören onlarca mağdur, bulundukları ilin başsavcılığına giderek şikayetçi olmuştu. Son olarak 7.5 milyonluk vurgun yaptıkları bilgisine ulaşılan dolandırıcılar, Müge Anlı ile Tatlı Sert canlı yayınının ihbar kabul edilmesi üzerine harekete geçen Mardin ve Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü'nce gözaltına alındı. Anlı'nın Perşembe günkü yayınından sonra Mardin Emniyet Müdürlüğü, İ.Ç.'yi yaşadığı yerde yakaladı. Ortağı olduğu söylenen Suriye uyruklu A.A.A.'nın ise Şanlıurfa Emniyeti tarafından gözaltına alındığı bilgisi verildi.

Müge Anlı, bugünkü yayınında yaptığı açıklamada, İ.Ç.'nin adliyeye sevk edilmesi beklediğini duyurdu.

Sahte altınlarla milyonlarca lira vurgun yapan dolandırıcı yakalandı

Kaynak: İHA

Yorumlar (30)
KARA: bu kadar geri zekali olan dunya da kac ulke var galiba ilk biz geliyoruz bu konu da ilk sira da bir de eski zaman da neler oldu allah bilir tv pc yok iken ulke inek kayniyor
KATİPOĞLU-UŞAK: MÜGE HANIM BİR DE ŞU KIZILAY A EL ATIVER.
ALİ CAN: sanki yakalasan ne olacak yakin da cikar sanki ceza aliyorlar sov amacli yakala birak her suc icin ayri ceza ve toplam da bir suru suc oldugu icin de ceza ve butun mallarina direk el konacak diye bin yil hapis verin bir pislik eksik olsun bosuna adamlar o kadar namaz kilmis bir de olayin o tarafi var allah icin namaz kil desen bir suru mazaret bulurlar hayali sey icin namaz kilar bunlar