17 Nisan 2018, 17:49

Sahte Banka Siteleri Kurup Vatandaşın Hesaplarını Boşaltan Çeteye Operasyon: 17 Gözaltı

Kayseri'de, bankaların internet sitelerinin sahtesini yaparak, müşterilerin hesaplarından para transferi gerçekleştiren 17 dolandırıcı yakalandı.

Kayseri'de, bazı bankaların internet sitelerinin sahtesini yaparak, müşterilerin hesaplarından para transferi gerçekleştirdikleri ileri sürülen 17 kişi gözaltına alındı.

BANKALAR ADINA SAHTE İNTERNET SİTESİ KURUP DOLANDIRDILAR

İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, internet üzeriden banka müşterilerini dolandıranlara yönelik çalışma başlattı. Çalışmalar kapsamında, çeşitli bankalar adına sahte internet sitesi oluşturup, banka şubesine erişim sağlamaya çalışan müşterilerin şifre ve bilgilerini ele geçirip, para transferi yaptıkları hesapları boşaltan ve başkalarına ait banka hesap kartlarını topladıkları belirlenen şüpheliler, teknik ve fiziki takibe alındı.

DOLANDIRDIKLARI PARALARLA LÜKS YAŞAM SÜRÜYORLARDI

Düzenlenen operasyonda, 17 şüpheli gözaltına alındı. Zanlıların banka müşterilerinin hesaplarından transfer ettikleri paraları başkalarının hesabına aktardıkları ve bankadan çektikleri paralarla lüks yaşam sürdükleri öğrenildi.

Kayseri
17 Nisan 2018 Salı 17:49YORUMLAR (18)
ERAY: Neredeyse şu şerefsizlerin yerine bizi tutuklayın abi diye yalvaracaklar var burada. Hırsızın büyüğü küçüğü kandırlırılmışı olmaz. Hırsızlığın bahanesi olmaz. Destek verenlerde bu işi yapmaya meyilli insanlar demek ki. Milletin her ne şekilde olursa olsun canını yakanların canını yakmak lazım. Acırsan acınak sen olursun unutma..
  • YEREL BASIN : Doğru diyorsun Acımıyorsunuzki Halimiz Acınacak Durumda Sen Hiç Gördün mü Fakirin Zenginden PAra Koparabildigini Yada Zengin zuppesinin fakirin Çocuguna Çarpıp Ondan Sonra Hapis Yattığını Biliyondamı konuşuyon bilmiyondamı konuşuyorsun Ulan Biz Demiyoruzki bunlar suçsuz bunları serbest bırakın kafandan senaryo yazıyorsun bu gün bu çoçuklar maşa başka bir gün başkaları bir bakmışssın işin içinde sende varsın boş boş konuşmayın iyi okuyun asıl suçlular bulunmuyor yakanmıyor biz onu söylüyoruz
NE: Bunların hiçmi suçu yok?
GERÇEK SUÇLULAR BULUNSUN...: Burada olaylardan gelişmelerden haberi olmayan kaç tane çocuk var yaşları küçük olan cahil olan kandırılmış olan suçsuz günahsız çocuklar. Kaç tane anne baba bekliyor çocuklarını evlerinde adliye de emniyette. Bunların en üstündeki bu işi profesyonel şekilde yapan kişileri bulup adli yoldan cezalandırmak gerekir. Bunların içinde kandırılmış ve olayın farkında olmayan kaç tane çocuk vardır kim bilir. Hukuk ve emniyetin en doğru şekilde yapılmasını temenni ediyoruz.
DİRİLİŞ NESLİ: ŞUNU ASLA UNUTMAYIN... EĞER Kİ BU GENÇLER DEİLDE BU GENÇLERİ BU HALE SOKAN ASIL YILAN BASİ OLAN KİŞİLERİ YAKALAMADİGİNİZ MÜDDETÇE BUGÜN BU GENÇLER İÇERDE OLUR YARIN BAŞKA ANA EVLADININ ÇOCUĞU İCERDE OLUR..KİMSE HİKAYE ANLATMASN..ASİL SUÇLU BU ÇOCUKLAR DEİL BU ÇOCUKLARI BU HALLERE SOKAN ŞEREFSİZLER SİZİN SEFA SÜRÜYOR DEDİĞİN ÇOCUKLAR GÜNLÜK KOKMUŞ AĞZIYLA ANNE BABADAN HER GÜN PARA DİLENE ÇOCUKLAR..SEFA SÜREN BASLARİ VE ORTADA YOK ..SİZ KİMİ KANDIRIYORSUNUZ...
Tüm 18 yorumu okumak için tıklayın