18 Mayıs 2018, 16:24

Sakarya'dan Kısa Kısa

Sakarya

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu üyelerine tebrik ziyaretleri sürüyor.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve Yönetim Kurulu üyelerine tebrik ziyaretleri sürüyor.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Arifiye Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Ayvaz ve kooperatif yönetimi, Ziraat Katılım Bankası Adapazarı Şube Müdürü Fatih Sarı, Sakarya İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, 6. Meslek Grubu Üyeleri, 19. Meslek Grubu Üyeleri, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevinde başarı diledi.

SATSO Başkanı Altuğ, ziyarette yaptığı konuşmada, Sakarya'nın kendi potansiyelinin farkında, ne istediğini bilen, hedefleri olan, hızla gelişen, yatırımların hızla arttığı bir il olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Tüm bu özelliklerin yanı sıra kendimize yeterken etrafımıza taşan özel bir bölgeyiz. Bu farkındalığı güçlü bir birliktelikle sinerjiye çevirmenin gayretindeyiz. Sakarya bizim ortak paydamızdır. Kültür mozaiği olarak zengin bir iliz. Kültürel yapının getirdiği zenginlik ve farklılıklarımız bizim güçlü yanımız olmalı, bunu fırsata çevirmeliyiz. Ekonominin güçlü olduğu yerde her zaman alternatifler olmalıdır. Biz de Sakarya ekonomisini dinamik süreçlere entegre etmenin mücadelesinde alternatif üretim yolları geliştirmeyi hedefliyoruz. Bu hedefler orta ve uzun vadede güçlü bir lobiyi de gerektiriyor. Yeniliklerin peşinden koşan, üreten bir Sakarya olarak güç birliği çerçevesinde hep birlikte büyüyeceğimize inanıyorum."

Görme engellilerle empati kurdular

Akyazı ilçesinde, görme engellilerin yaşadığı zorlukları anlatmak için etkinlik düzenleyen İlçe Sağlık Müdürlüğü personeli, vatandaşların gözlerini bağlayarak kaldırımda yürüttü.

Akyazı İlçe Sağlık Müdürlüğünce ilçe merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte, gözleri kurdeleyle bağlanan vatandaşlar, görme engelliler için kaldırımlarda bulunan sarı yürüyüş yollarından yürütüldü.

İlçe Sağlık Müdürü Gülşah Yılmaz'ın başlattığı yürüyüşte, vatandaşlar gözleri bağlı şekilde ellerindeki bastonla yürümeye çalışarak görme engellilerle empati kurdu.

Yürüyüşe İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Adem Altun da katılarak destek verdi.

Hafta sonu etkinlikleri "Kitap Sokağı"nda

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ramazan Kültür Sanat Etkinlikleri kapsamında Kitap Sokağı'nda imza günü ve dinleti programı gerçekleştirilecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Kitap Sokağı'nda 35 yazarın katılımıyla ramazan boyunca etkinlik düzenlenecek.

Kitap Sokağı'nda 19 Mayıs Cumartesi günü Rabia Gülcan Kardaş, 20 Mayıs Pazar günü ise Mustafa Özel okurları ile buluşacak. İmza günü etkinlikleri dinleti programları ile devam edecek. Cumartesi günü, Neyde Hüseyin Özkılıç, Tanburda ise Hulusi Babalık geceyi icraları ile aydınlatacak. Pazar günü ise neyde Ali Tüfekçi, kanunda ise Turgut Özüfler katılımcılara güzel bir ramazan akşamı yaşatacak.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, "İftardan sonra gerçekleştirilecek olan programlarımıza tüm halkımız davetlidir." ifadesine yer verildi. Adapazarı,Mehmet Ayvaz,Arifiye,Fatih
18 Mayıs 2018 Cuma 16:24