22.08.2015 15:44

Salma Hayek'in Gençlik Sırrı Ortaya Çıktı

Salma Hayek

48 yaşında olmasına rağmen 20'lik kızlara taş çıkaran Salma Hayek, genç görünmesinin sırrını kemik suyuna borçlu olduğunu söyledi.

Yakında tam yarım asırlık olacak ama hâlâ 20'li yaşlarındaki görünümünü korumayı başarıyor. Üstelik de söylediğine göre hayatında hiçbir zaman botoks yaptırmadı, koşu bandına çıkıp saatlerce ter dökmedi. 48 yaşındaki Salma Hayek sonunda herkesin merak ettiği genç ve güzel kalma kalma sırrını People dergisine açıkladı.

SIRRI KEMİK SUYUNDA

Önce Halil Cibran 'ın eserinden uyarlanan The Prophet filminin galasında kırmızı halıda sonra da kocası ve yeni filmindeki rol arkadaşı Pierce Brosnan 'ın ailesiyle çıktığı tatilde görüntülenen Salma Hayek'in genç görünmesinin sırrı kemik suyu.

Bir çocuk annesi Hayek, yıllara meydan okuyan görüntüsünün altında yatanı şöyle anlattı: "Şu sıralar bir şeyler yapıyorum ve bunu çok seviyorum. Buna kemik suyu çorbası diyorlar. Aslında biraz iğrenç ya da tiksindirici gelebilir bazılarına" dedi.

"BOTOKSTAN KORKUYORUM, ASLA DENEMEDİM"

Güzel oyuncu "gençlik sırrının" tarifini de verdi: "Bir miktar inek kemiğini alıp saatlerce pişiriyorsunuz. Sonrada içine bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip günde bir fincan içiyorsunuz."

Hayek, bu karışımın içeriğinde jelatin, yağ ve kemik iliği bulunduğunu belirterek "Bu da cilt dokunuzun, saçlarınızın ve tırnaklarınızın yeniden yapılanmasını sağlıyor. Bu karışım tamamen kolajen kaynağı" dedi. Düzenli olarak tükettiği bu karışım sayesinde botoks yaptırmak zorunda kalmadığını söyleyen Salma Hayek "Botokstan korkuyorum. Asla denemedim." diye konuştu.

"O DA BENİM ÇORBAMDAN YAPIYOR"

Salma Hayek iş spor yapmaya gelince gençlik yıllarından beri kardiyo yapmadığını anlattı. Kendisini hiç kimsenin koşu bandı üzerinde göremeyeceğini anlatan Hayek "Gençlik yıllarımda kardiyo yapmadım ve şimdi de yapmayı düşünmüyorum. Bunun iyi bir şey olduğunu ve yapmam gerektiğini biliyorum. Ama ben yoga seviyorum." dedi. Salma Hayek, 50 yaşını geçmesine karşın hâlâ genç görünmeyi başaran meslektaşı Tom Cruise 'a da gönderme yaparak "O da benim kemik suyu çorbamdan yapıyor olmalı." diye konuştu.


Halil Cibran , Salma Hayek , Magazin

YORUMLAR