Salon'da Bu Hafta

Okkervil River yeni albümleri "In The Rainbow Rain"in turnesiyle Salon'da.

Salon'da Bu Hafta
19.09.2018 10:00 | Son Güncelleme: 19.09.2018 10:12

1998'de müzik dünyasına sürekli armağanlar sunan Austin, Teksas'ta Will Sheff tarafından kurulan Okkervil River, ilk albümleri ile müziğin dünyaca ünlü fuarı South by Southwest'e konuk oldu. Ardından indie rock'ın en büyük mabedlerinden Jagjaguwar ailesine dahil oldular. Grubun ilk akordeon ve piyano çalan müzisyeni Jonathan Meiburg ile Sheff, 2001'de Okkervil River moduna uymayan şarkıları için Shearwater adlı başka bir grup daha kurdular. Bu uzun vadede birçok ayrılık yaşamasına rağmen her zaman çok sevilen gruplardan biri olmayı başaran Okkervil River, 2017'de grubun kurucusu Sheff'in atlattığı terapilerin ardından yepyeni bir yapılanmaya gitti. Grubun 2017 turnesinde biriktirdiği hikâyeler 2018 tarihli 'In the Rainbow Rain'in doğumuna yol açtı. Şimdi ise bu albümün turnesi kapsamında, "Birlikte Güzel Konserleri" kapsamında, 19 Eylül Çarşamba akşamı Salon'u ziyaret etmeye hazırlanıyorlar. Okkervil River konserinin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Jehan Barbur dinleyenlerin içini okşayan sesi ve parçalarıyla bir kez daha Salon'a konuk oluyor

Jehan Barbur, Beyrut'ta doğdu. Üniversitede edebiyat okurken müzik tutkusu onu İstanbul'a götürdü. Tesadüfen karşılaştığı Bülent Ortaçgil şarkılarına hayran kaldı, ilk albümü 'Uyan'ı yayımlayacağı Ada Müzik'le kapıları araladı. "Leyla", "Gidersen" gibi şarkıları kısa sürede ağızlara dolandı, yüzlere tebessüm getirdi. İkinci albümü 'Hayat' 2010, üçüncü albümü 'Sarı' 2012 yıllarında geldi; hafif caz ve pop arasında dolanan, kimi zaman Ortadoğu nağmelerine göz kırpan masalsı müziğiyle huzur arayanların gözdesi oldu. Son uzunçaları 'Sizler Hiç Yokken'i 2014'te yayımladı. Kâh iç ısıtan, kâh hüzünlü şarkılar, dileyenleri rüya âlemine götürecek yumuşacık sesiyle Jehan Barbur, 20 Eylül Perşembe günü Salon'da. Konserin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Cecilia Krull kendi yazdığı şarkılardan oluşan ilk solo albümünden parçalarla hayranlarıyla buluşuyor

İspanyol caz müzisyeni Cecilia Krull, bu yılın başında hayatımıza İspanyol yapımı bir dizi ile girdi. O günden beri kırmızı tulumlu, Dali maskeli iyi kalpli hırsızlardan başka bir şey düşünemez olduk. Bir de bu dizinin Cecilia Krull'un hayat verdiği jenerik şarkısı elbette, "My Life is Going On". Evet, 'La Casa de Papel'den bahsediyoruz. En az dizinin kendisi kadar izleyicileri kendine bağlayan bu şarkıyla esas bilinirliğine ulaşan Krull, müzisyen bir ailede yetişti, 7 yaşında şarkı söylemeye başladı. Stevie Wonder, Whitney Houston, Mariah Carey, Lauryn Hill en büyük idolleriydi. İspanyol Disney'i için şarkı söyledi, yıllar sonra mevzubahis şarkının yazarı, birçok başka film ve diziye de müzikler yapan Manel Santisteban ile tanıştı. Onunla 8 yıldır birçok yapıma imza attılar. Juan Sebastian Trio ve Ivan Sangüesa Trio'nun albümlerine katkıda bulundu. Kendi yazdığı şarkılardan oluşan ilk solo albümünden parçalarla, onu milyonların dinlediği İstanbul'a ilk defa geliyor. Cecilia Krull'ın, 21 ve 22 Eylül'de Salon'da hayranlarıyla buluşacağı konserlerinin biletleri ayakta 60 TL, öğrenci 45 TL olmak üzere Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir.

Biletler satışta

Konserlerin biletleri, Biletix satış kanalları ve hizmet bedeli olmadan İKSV ana gişeden temin edilebilir. (İKSV ana gişesi Pazar hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında açıktır.) Öğrenci biletleri ana gişe İKSV'den temin edilebilir, etkinlik kapasitesi el verdiği sürece öğrenciler sınırsız sayıda indirimli bilet satın alabilirler.

Lale Kart sahipleri %25'e varan indirimlerden yararlanabilirler. Ayrıca Lale Kart'ın en genç kategorisi Mavi Lale Kart ile siz de İKSV'yi destekleyebilir, tüm Salon İKSV etkinliklerinde %10 indirimden yararlanabilirsiniz. Mavi Lale Kart yalnızca 50 TL. Ayrıntılı bilgi için: lalekart.or

Salon IKSV'de "Birlikte Güzel" desteğiyle çeşitli konserler de izleyicilerle buluşacak.

Salon etkinliklerinde Vodafone FreeZone üyelerine bir bilet alana ikinci bilet hediye.

Salon İKSV'de bu sezon da Garanti Bankası sponsorluğunda gerçekleşecek Garanti Caz Yeşili konserleri izleyicilerle buluşacak.

MasterCard da Paha Biçilemez İstanbul programı kapsamında Salon etkinliklerine katkıda bulunuyor.

Kaynak: Bültenler

Haberler››Güncel››Salon'da Bu Hafta - Haberler