Şampiyon Atletlerden Vali Nayir'e Ziyaret

Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'nda Türkiye Şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü olan sporcular Vali Ahmet Hamdi Nayir'e nezaket ziyaretinde bulundu.

16.11.2016 17:22Şampiyon Atletlerden Vali Nayir'e Ziyaret
Atletizm Federasyonu tarafından organize edilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'nda Türkiye Şampiyonu ve Türkiye üçüncüsü olan sporcular Vali Ahmet Hamdi Nayir'e nezaket ziyaretinde bulundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Valilik Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ziyarette, her yıl gerçekleştirilen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Koşusu'nda Kütahya'yı temsil eden sporcuların ilk kez şampiyonlukla döndüklerini söyledi.

Düzenlenen koşudan başarıyla dönen sporcuları tebrik eden Vali Nayir de, "Amacımız sporu yaygın hale getirmek." dedi.


Sporun yardımlaşma, dayanışma, sağlık, kardeşlik ve kendine güven olduğunu belirten Nayir, şöyle konuştu:


"Başarıyı hazmetmek spor sayesinde olur. 'Başarıyı elde ettik, tamam bitti' diye düşünmeyeceksiniz. İyinin iyisi daima var. İyiyi korumak için de bir gayret gerekir. Mutlaka daha iyisini elde etmek için çaba göstereceksiniz. Spor artık sizin hayat tarzınız olmaya başlayacak. Ancak bu sizin eğitiminizi, sağlığınızı aksatacağınız manasına gelmeyecek. Eğitiminizle, sağlığınızla birlikte sporu düşüneceksiniz yoksa bu iş sürekli hale gelmez. Sporun belli bir yaşı var o yaşa kadar aktif sporcu olacaksınız. Ondan sonra hocalarınız gibi antrenör ve idareci olmaya başlayacaksınız. Sizler de spordaki başarınızla sizin gibi gençlerin yetişmesine vesile olacaksınız."

Öğrencilere, antrenörlere ve ailelerine teşekkür eden Vali Nayir, daha sonra öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.


Ziyarete, sporcuların antrenörleri Ramazan Kutlu, İhsan Alptekin, Kenan Özcan, İdris Güleç ile genç kadınlar kategorisinde Türkiye şampiyonu takımın sporcuları Sabriye Güzelyurt, Hacer Yılmaz, Fatma Türk, Hatice Bakır, küçük erkekler kategorisinde Türkiye üçüncüsü takımın sporcuları Mustafa Çelik, Ahmet Karadağ, Ahmet Alper Sofuoğlu ile Hakan Çam katıldı.

Ahmet Hamdi Nayir, Kütahya, Türkiye, Atatürk, Spor

Kaynak: AA

YORUMLAR
18.10.2019 22:14:00