Şampiyon Gapspor Türkiye Rekoru Kırdı

Adıyaman 1. Amatör Ligi’nde mücadele eden ve Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükselen Adıyaman Gapspor, oynadığı 24 maçın 24’ünden de galip ayrılarak rekora imza attı.

23.04.2015 11:35 | Son Güncelleme: 23.04.2015 11:35Şampiyon Gapspor Türkiye Rekoru Kırdı
Adıyaman 1. Amatör Ligi'nde mücadele eden ve Bölgesel Amatör Lig'e (BAL) yükselen Adıyaman Gap , oynadığı 24 maçın 24'ünden de galip ayrılarak rekora imza attı.

Oynadığı tüm maçlardan galip ayrılan Gapspor, kalesinde gördüğü 11 gole karşılık, rakiplerinin ağlarını 141 kez havalandırdı. Gapspor, Adıyaman 1. Amatör Ligi'nde 18, play-off'ta 5, BAL Ligi'ne yükselme maçında ise 1 karşılaşma yaptı. Oynadığı tüm maçlardan galip ayrılmayı bilen Gapspor, rekoru kırdı. Hiç beraberlik ve mağlubiyet almayan tek takım olan Gapspor, sporseverlerin yeni gözdesi oldu.

Play-off maçlarının ardından BAL Ligi'nde bulunan Adıyamanspor'la karşılaşan ve Adıyamanspor'u 2-1 yenmeyi başaran Gapspor, kentin tek profesyonel takımı oldu.

Adıyamanlı sporseverler ve taraftar grupları Gapspor'un kentin yeni takımı olmasından duydukları mutlulukları dile getirirken, Gapspor'un futbolcuları BAL Ligi sevinci yaşıyor.

Kulüp başkanı Hüseyin Koç, kendisine bu mutluluğu yaşatan tüm sporcuları, teknik heyet ve spor kamuoyuna minnettar olduğunu vurguladı.

Hüseyin Koç, ligin başından beri profesyonel bir anlayışla hareket ettiklerini vurgulayarak, "Takımın uyumu, disiplin ve çok çalışma bize bu başarıyı getirdi. Hep birlikte bu başarıyı elde ettik. Tüm maçlardan galip gelerek, Türkiye rekoru kırmak bizi ayrıca mutlu etti. Bizlerden desteğini esirgemeyen başta spor kamuoyu olmak üzere herkese teşekkürlerimi iletiyorum" dedi. - ADIYAMAN

Adıyamanspor, Hüseyin Koç, Türkiye, Yerel

Kaynak: İHA

18.01.2020 23:56:22