Şampiyon Tekvandoculardan Başkan Tiryaki'ye Ziyaret

Macaristan'da Düzenlenen Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda Gümüş Madalyayı Altındağ'a Kazandıran Sporcular, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'yi Ziyaret Etti.

Şampiyon Tekvandoculardan Başkan Tiryaki'ye Ziyaret
12.07.2007 14:14 | Son Güncelleme: 12.07.2007 14:14

Macaristan'da düzenlenen Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası'nda gümüş madalyayı Altındağ'a kazandıran sporcular, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'yi ziyaret etti.

Milli Takım Antrenörü Özcan Aktaş ile Avrupa ikincisi 8. sınıf öğrencisi Şeyma Tuncer, Avrupa beşincisi Mustafa Kaplan ve minikler kategorisinde Türkiye ikincisi olan Gözde Akbayır, ilk olarak Altındağ Belediye Başkan Yardımcısı Yunus Keleş'i ziyaret ederek, belediyenin amatör spor kulüpleri hakkında bilgi aldı. Daha sonra Başkan Veysel Tiryaki'yi ziyaret eden Altındağlı sporcular, Başkan Tiryaki'den destek istedi. Avrupa şampiyonasında dereceye giren sporcuları kutlayan Başkan Tiryaki, Altındağ'da zor

koşullar altında çalışmalarının ardından gelen madalyanın tüm ilçeye gurur verdiğini söyledi. Altındağ Belediyesi olarak başarılı sporcuların eğitimi için her türlü desteği vereceklerini kaydeden Veysel Tiryaki, "Tüm Altındağ'da sporu genç yaşlı herkese yaymak için tüm branşlarda tesislerimizi bir bir tamamlayıp hizmete açıyoruz. Altındağ, sizler gibi yetenekli gençlerle Avrupa'da daha da çok sesini duyuracaktır" diye konuştu.

Milli Takım Antrenörü Özcan Aktaş ise, Başkan Tiryaki'ye destekleri için teşekkür ederek, sporcuların maddi olarak zor şartlarda başarılı olduğunu, Altındağ'a 2006-2007 yıllarında Avrupa'da yapılan en iyi dereceyi getirdiklerini söyledi. Şeyma Tuncer'in final maçında dizinden sakatlanarak altın madalyayı kaçırdığını belirten Aktaş, "Genç sporcularımız ne kadar yetenekli ve azimli olduğunu hepimize gösterdi. Hepsinin ailesinin maddi olanakları ne yazık ki çok zayıf. Kendilerine destek verenler sayesinde

sporlarını devam ettirip, hem okullarında hem de tekvandoda başarılı oluyorlar. Altındağ Belediyesi'nin sporculara verdiği destek bizler için çok önemli. Umut ediyoruz ki bu gençler yakın zamanda çok daha büyük şampiyonlukları Türkiye'ye getirecektir" dedi.

Ziyaretin ardından sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Tiryaki, şampiyonlara 250'şer YTL'lik hediye çeki ile çeşitli hediyeler verdi. Öte yandan dereceye giren sporcuların eğitim masrafları da Altındağ Belediyesi tarafından karşılanacak.

(SC-CC-CC-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Yerel››Şampiyon Tekvandoculardan Başkan Tiryaki'ye Ziyaret - Haberler