17 Temmuz 2017, 10:27

Samsun'da Dondurma İmalathanesinde Patlama: 11 Yaralı

Sanayi bölgesinde meydana gelen patlama ile birlikte çıkan büyük çaplı yangın, yoğun çalışma sonucu kontrol altına alınırken, yanan kimyasal madde nedeniyle çevre halkı uyarıldı.

Samsun Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir dondurma imalathanesinde meydana gelen patlama ile birlikte çıkan büyük çaplı yangın, itfaiyenin yoğun çalışması sonucu kontrol altına alındı. Kimyasal madde yandığını açıklayan yetkililer vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı.

PATLAMA YANGINA DÖNÜŞTÜ

Samsun'da Canik ilçesi Gülsan Sanayi Sitesi İlkadım Bulvarı üzerinde bulunan bir dondurma imalathanesinde saat 09.50'de büyük bir patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte bölge savaş alanına dönerken, patlamanın ardından yangın çıktı. Alevler çevredeki iş yerlerine sıçrarken, olay yerine çok sayıda itfaiye aracı ve ambulans sevk edildi.

1'İ AĞIR 11 YARALI

Yangını söndürmek için Samsun Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri ve AFAD ekipleri seferber olurken, 112 Acil Sağlık ekipleri de yaralılara müdahale etti. Olayda ilk belirlemelere göre 1'i ağır 11 kişi yaralandı.

YANAN KİMYASAL İNSAN SAĞLINA ZARARLI

Yangında kimyasal madde yandığını açıklayan yetkililer, insan sağlığı için zararlı olduğu gerekçesiyle görevlileri ve vatandaşları uyardı. Görevlilerin maske takması sağlanırken, vatandaşlar bölgeden uzaklaştırıldı. Yangının saat 11.00 itibariyle kontrol altına alındığı bildirildi.

Canik
17 Temmuz 2017 Pazartesi 10:27YORUMLAR