Samsun: Tadım Türkiye Kupası Basketbol Grup Eleme Müsabakaları

Tadım Erkekler Türkiye Kupası Basketbol Grup Eleme Müsabakaları'nın Samsun'daki Ayağı Yarın Yapılacak İki Müsabakayla Başlayacak.

Samsun: Tadım Türkiye Kupası Basketbol Grup Eleme Müsabakaları
29.09.2006 16:06 | Son Güncelleme: 29.09.2006 16:06
Tadım Erkekler Türkiye Kupası Basketbol Grup Eleme Müsabakaları'nın Samsun'daki ayağı yarın yapılacak iki müsabakayla başlayacak.

Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu'nda 30 Eylül- 2 Ekim tarihleri arasında yapılacak B Grubu müsabakalarında Banvit, Beykoz, Türk Telekom ve Selçuk Üniversitesi mücadele edecek. Kurumahmutoğlu Büyük Samsun Oteli'nde yapılan tanıtım toplantısında Türkiye Basketbol Federasyonu Temsilcisi Emin Balcı, Basketbol Samsun İl Temsilcisi Ali Kemal Çunagil, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Eker ile Beykoz, Türk Telekom ve Selçuk Üniversitesi yetkilileri katıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu Temsilcisi Emin Balcı, Tadım Türkiye Kupası Erkekler Eleme Grubu Maçları'nın Konya, Manisa, Samsun ve Sakarya'da gerçekleştiğini belirterek, "Basketbolseverler turnuvada 1. Lig takımlarını sezon başlamadan yeni kadrolarıyla izleme imkanı bulacaklar. Eleme müsabakalarında gruplarında ilk iki sırayı alan takımların katılımıyla 20-22 Nisan 2007 tarihleri arasında yapılacak Tadım Türkiye Kupası finaliyle kupa sahibini bulacak. Basketbolseverleri bu şölene bekliyoruz" dedi.

Samsun'da yıldız bayanlar ve yıldız erkekler basketbol Avrupa şampiyonalarına ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Gençlik ve Spor İl Müdürü Şahin Eker ise tüm sporseverleri salona beklediklerini söyledi.

Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu'nda yarın başlayacak B Grubu elemelerinde ilk olarak Selçuk Üniversitesi-Beykoz ile Banvit- Türk Telekom maçları oynanacak.

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Samsun: Tadım Türkiye Kupası Basketbol Grup Eleme Müsabakaları - Spor