Samsunspor'da Revizyon

Samsunspor Teknik Direktörü Levent Eriş, Bu Hafta Oynayacakları Telekom Maçı Kadrosuna Kenan Yelek, Muhammed Şeker ve Kaleci Kerem İnan'ı Almadı. Hafif Sakatlığı Bulunan ve Tedavi İçin İstanbul'a Giden Serkan Aykut da Yarın Ankara'ya Geçerek Kafileye Katılacak.

Samsunspor'da Revizyon
29.09.2006 13:49 | Son Güncelleme: 29.09.2006 13:49
Samsunspor Teknik Direktörü Levent Eriş, bu hafta oynayacakları Telekom maçı kadrosuna Kenan Yelek, Muhammed Şeker ve kaleci Kerem İnan`ı almadı. Hafif sakatlığı bulunan ve tedavi için İstanbul`a giden Serkan Aykut da yarın Ankara`ya geçerek kafileye katılacak.

Türk Telekom Lig A`da büyük bir hayal kırıklığı yaşatan Samsunspor`da Teknik Direktör Levent Eriş, Telekom maçı öncesi bazı oyuncuları kadro dışında bıraktı. Son haftalarda yaptıkları hatalarla ağır eleştiriler alan savunma oyuncusu Kenan Yelek, sol kanat oyuncusu Muhammed Şeker ve kaleci Kerem İnan`ı maç kadrosuna almayan Teknik Direktör Levent Eriş, bu oyuncuları Ankara`ya götürmedi.

Samsunspor açısından bir takım değişimler içerisine girdiğini belirten Eriş, ¨Bu değişimler içerisinde takımımız istediği hedefi mutlaka yakalayacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde bugünleri aşacağımızı düşünüyorum. Üzücü günler geçiriyoruz. Bunların hepsinin bir sonu herşeyin de bir başlangıcı vardır. Asla düşüncelerimizden ve hedeflerimizden sapmadık. Bu sıkıntılı günleri aşıp layık olduğumuz yerlere geleceğiz. Ama mutlaka değişimler yapmamız şart. O yüzden bu değişimler içerisinde bundan sonraki haftalarda çok daha farklı bir Samsunspor izleyeceğiz¨ diye konuştu.

Takımın kötü oyununun tamamen stres ve baskıyla alakalı olduğunu belirten Teknik Direktör Levent Eriş, geçmişte fiziksel anlamda sıkıntılarının olduğunu ancak şu an için bu konuda çok büyük bir problemlerinin olmadığını dile getirdi. Eriş, ¨Baskıyı sadece vurun abalıya cinsinden futbolcuya ve idareciye yüklerseniz bunu hep yanlış yaptığınızı düşünüyorum¨ diyerek sözlerini şöyle sürdürdü :

¨Bugün bu baskı bu oynanan kötü futbolu getirmiş. O yüzden bu baskıdan kurtulmak için destek şart. Bunu sadece basınla ilgili söylemiyorum. Taraftar da aynı şekilde. Sahaya çıktıklarında çocukların elleri ayakları titriyor. Dolayısıyla da sizin üstünüze ne kadar gelirsem sizin hareket etme şansınız o kadar azalır. Bu psikolojik bir oyun. 2 senedir düşmenin verdiği bir takım sorunlar ve baskıdan dolayı Samsunspor doğru dürüst kendi sahasında maç kazanamıyor. Destek olursak bunlardan kurtarırız.¨

Sakatlığı bulunan ve İstanbul`da tedavi gören Serkan Aykut`da yarın tedavisinin ardından Ankara`ya geçecek. Bugün Nuri Asan Tesisleri`nden 18 kişilik futbolcu kadrosu ile Ankara`ya giden futbolcuların moralli oldukları gözlendi. Başkan Mazhar Başoğlu ve yönetim kurulu da yarın tam kadro Ankara`ya giderek takıma destek verecek.


Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber