Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez'den, Cemal Aydın'a Sert Yanıt: "Pişkinliğini Herkes Kahkahalarla Okudu"

Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez, Son Günlerde Yaşanan Gelişmeler Çerçevesinde Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın'a Zehir Zemberek Cevap Verdi. Ölmez, "Olayda Adı Geçmeyen İlgisiz Birinin Çıkıp Konuşmasını Anlamıyorum. Bu Olaya Namus Meselesi Olarak Baktığını Söylemesindeki Pişkinliğini Cemal Aydı...

Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez'den, Cemal Aydın'a Sert Yanıt:
26.07.2006 14:34 | Son Güncelleme: 26.07.2006 14:34
Samsun spor eski Başkanı Adnan Ölmez, son günlerde yaşanan gelişmeler çerçevesinde Ankaragücü başkanı Cemal Aydın`a zehir zemberek cevap verdi. Ölmez, ¨Olayda adı geçmeyen ilgisiz birinin çıkıp konuşmasını anlamıyorum. Bu olaya namus meselesi olarak baktığını söylemesindeki pişkinliğini Cemal Aydın`ı tanıyanlar kahkahalarla okumuşlardır¨ dedi.

Vatan gazetesine verdiği röportajda, Mehmet Kemal Ünsal ve Bülent Yavuz ile görüşerek Ankaragücü`nün Samsunspor`a maçı vermesi için para istediğini belirten Samsunspor`un eski Başkanı Adnan Ölmez, bu iddialarına cevap veren Cemal Aydın`a sert çıktı. Ankaragücü başkanı Cemal Aydın`ın açıklamalarının kendisine şaşkın ördeğin suya dalış biçimini hatırlattığını söyleyen Adnan Ölmez, ¨Ben yaptığım açıklamalarda Cemal Aydın`ın adını hiç kullanmadım. Kendisi de benim ilk yaptığım açıklamada onu suçladığımı, ikinci yaptığım açıklamada da kıvırttığımı söylüyor. Kıvırtmak kelimesi benim lügatımda yoktur. Bu camiada kimin kıvırttığını herkes iyi biliyor. Ayrıca benim gazetecilerin tuzağına düştüğümü belirtiyor. Ben ağzından çıkanın ne olduğunu iyi bilen biriyim. Ve sonuna kadar da söylediklerimin arkasındayım¨ dedi.

CEMAL AYDIN TERBİYE SINIRLARINI AŞTI

Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın`ın en şaşırtıcı açıklamasının da Mehmet Kemal Ünsal ve Bülent Yavuz`a kefil olduğunu söylemesi olduğunu dile getiren eski Başkan Adnan Ölmez, körler ve sağırların birbirini ağırladığını belirtti. Ölmez, ¨Adı geçen 3 kişinin hiçbir zaman bir araya gelmediğini söylüyor. Açıklamayı ben yapıyorum. Ve diyorum ki bunlarla biraraya geldim ve şunları konuştum. Dördüncü ilgisiz bir şahıs çıkıyor ve ¨Bu şahıslar hiçbir zaman biraraya gelmemiştir¨ diyor. Bunu ilgisiz biri söylüyor. Takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Ayrıca bu olaya namus meselesi olarak baktığını söylemesindeki pişkinliğini Cemal Aydın`ı tanıyanlar kahkahalarla okumuşlardır. Devamında söylediği ve kim olduğu belli olmayan ne olursa olsun terbiye sınırlarını aşan açıklamalarını ben buradan yorumlamak istemiyorum. Bütün bunların yanında Cemal Aydın bir şeyi çok doğru söylüyor. ¨Kulüp Başkanlığı yapan insanlar sözlerine dikkat etmelidir¨ diyor. Evet Cemal Aydın gerçekten sözlerine dikkat etmelisin. Söylediklerini okumalısın ve ilgili insanlardan özür dilemelisin. Kulüp başkanlığı önemli bir sıfattır¨ diye konuştu.

BENİ MAÇ SATIN ALAMADINIZ DİYE ELEŞTİRDİLER

Sezon sonunda bu kirliliğin içinde yer alamayacağını belirterek istifa ettiğini hatırlatan Adnan Ölmez, bu sektörden hiçbir beklentisi olmadığını ve bu açıklamaları da gazetelerin ¨Temiz Futbol¨ kampanyasına destek olmak için yaptığını söyledi. Açıklamalarının arkasında olduğunu ve ağzından çıkan lafları kulağının duyduğunu belirten Ölmez, ¨Artık kurulacak komisyona kadar konuşmayacağım. Bu insanlar laf cambazı. Benim böyle bir yeteneğim yok. Ben görev yaptığım sürece mali ve idari konularda herkesin takdirini aldım. Ama bir konuda spor kamuoyunda eleştirildim. Bana, ¨Bu kadar şey yaptınız. Keşke bir maç satın alıp da bu takımı kümede bıraksaydınız¨ dediler. Aldığım en ciddi eleştiri buydu. Bundan da hiçbir zaman pişmanlık duymadım. Samsunspor 36 helal puan ile küme düşmüştür¨ dedi.

ARTIK RAHAT HAREKET EDEMEYECEKLER

Kurulacak olan komisyondan İtalya`daki gibi bir sonucun çıkacağını tahmin etmediğini söyleyen Samsunspor`un eski başkanı Adnan Ölmez, ancak umudun kesilmemesi ve bu işin üzerine yüreklilikle gidilmesi gerektiğini ileri sürdü. Ölmez sözlerini şöyle tamamladı :

¨Bu insanlardan korkmamak lazım. En azından sallaya sallaya bu defa olmadı bir dahaki sefere yıkarız düşüncesiyle hareket etmek gerekir. Oynanan oyunları herkes biliyor. Kimse aldığını verdiğini yazmıyor, kontrat yapmıyor. Bizde bir laf vardır. Öpmeyecek olan, yanağın ne tarafta diye sorar. Burada yanağın adresi belli. Onun için ben yüzde yüz umutlu değilim ama yapılan kampanyaların doğru olduğuna inanıyorum. En azından bu insanlar artık bu kadar rahat hareket edemeyeceklerdir.¨

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez'den, Cemal Aydın'a Sert Yanıt: 'Pişkinliğini Herkes Kahkahalarla Okudu' - Spor