Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez : Türkiye'de Federasyonun Elinde Daha Sağlam Kanıtlar Var

Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez, Türk Futbolunun Bataklık İçerisinde Olduğunu Ve Burada Kendisine Yer Olmadığını Düşünerek Görevinden İstifa Ettiğini Belirterek, ''gazeteler Hergün Bir Şeyler Yazıyor. Ancak Federasyonun Elinde Yazılanlardan Daha Sağlam Kanıtlar Olduğu Halde Birşey Yapılmıyor....

Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez : Türkiye'de Federasyonun Elinde Daha Sağlam Kanıtlar Var
21.07.2006 16:31 | Son Güncelleme: 21.07.2006 16:31
Samsunspor eski Başkanı Adnan Ölmez, Türk futbolunun bataklık içerisinde olduğunu ve burada kendisine yer olmadığını düşünerek görevinden istifa ettiğini belirterek, ``Gazeteler hergün bir şeyler yazıyor. Ancak federasyonun elinde yazılanlardan daha sağlam kanıtlar olduğu halde birşey yapılmıyor. Olaylar artık varsayım olmaktan çıktı. Sağır sultan bile Türkiye`de şike, teşvik primi gibi olayların olduğunu biliyor`` dedi. Samsunspor Basın Sözcüsü Cevat Öncü ise, konuyu mercek altına alacaklarını ve gerekli başvuruları yapacaklarını dile getirdi.

Hürriyet Gazetesi`nde bugün yayınlanan ``İşte şike işte belge`` başlıklı haber Samsunspor`u da ayağa kaldırdı. Geçen sezon Samsunspor`da başkanlık yapan Adnan Ölmez, bunların bilinen konular olduğunu federasyonun elinde daha sağlam kanıtlar bulunduğunu ileri sürdü. Bu ülkede, kulüp başkanlarından futbolculara, hakemlerden menejerlere kadar bir çok kişinin bu işlerin içerisinde olduğunu ve bunun bir sektör haline geldiğini ileri süren Adnan Ölmez, ``Türk futbolu bataklığın içinde. Liglerin son 10 haftasında hem küme düşme hattında bulunan takımlar, hem de şampiyonluk kovalayan takımlar arasındaki diyalogları sağır sultan bile duyuyor. Ben burada kendime yer olmadığını düşünerek görevimden istifa ettim. Türkiye`de şike yapıldığını herkes biliyor. Gazeteler hergün birşeyler yazıyor. Ancak federasyonun elinde daha büyük kanıtlar var. Bunlar artık varsayım olmaktan çıktı. Bariz yapılan şeyler var. Diyecek birşey bulamıyorum`` dedi.

Geçen sezon kendilerine gelen tekliflerin neler olduğunu açıklamalarının gerekmediğini söyleyen eski Başkan Ölmez, ``Artık bu tür işlere bakanlığın el atması gerekiyor. Türkiye`de İtalya`daki savcıların elinde olan belgelerden daha sağlam belgeler var. Ama bunları ortaya dökecek yürek gerekir. Ama çok zor. Bu yapı kurumsallaşmış. Sektör haline gelmiş. Büyük rantlar dönüyor. İnsanların bu rantlardan vazgeçmesi gerekir. İtalya`nın gösterdiği cesaretin 5`te birini gösterirsek Türk futbolu kurtulur`` diye konuştu.

Samsunspor Basın Sözcüsü Cevat Öncü ise, gazeteyi okuduklarını ve konuyu mercek altına alacaklarını dile getirdi. Mutlaka bir girişimde bulunacaklarını söyleyen Öncü, bunların önemli bir gelişme olduğunu ve yetkili makamları göreve beklediklerini söyleyerek, ``Samsunspor adına ne gerekiyorsa yapılacaktır. Mutlaka bir girişimde bulunacağız. İtalya`daki makamlar kadar bu işlerin üzerine cesurca gidebilirsek Türk futbolu bir bataklıktan kurtulmuş olacaktır`` dedi.


Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez : Türkiye'de Federasyonun Elinde Daha Sağlam Kanıtlar Var - Haberler