Samsunspor Eski Başkanı Ölmez: "O Görüşmeden Dolayı Utanç Duydum"

Bir Ulusal Gazeteye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi M. Kemal Ünsal'ın Ligin 31. Haftasında Oynanacak Olan Ankaragücü Maçının Samsunspor'un Galibiyeti Şeklinde Ayarlanmasını Para Karşılığında Teklif Ettiğini İddia Eden Samsunspor Eski Başkanı Adnan Ölmez, Yaşananların Gerçek Olduğunu Ve Tü...

Samsunspor Eski Başkanı Ölmez:
22.07.2006 17:39 | Son Güncelleme: 22.07.2006 17:39
Bir ulusal gazeteye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi M. Kemal Ünsal`ın ligin 31. haftasında oynanacak olan Ankaragücü maçının Samsunspor`un galibiyeti şeklinde ayarlanmasını para karşılığında teklif ettiğini iddia eden Samsunspor eski Başkanı Adnan Ölmez, yaşananların gerçek olduğunu ve Türk futbolunun bataklık içerisinde yer aldığını söyledi.

Açıklamasının gerçeği yansıttığını söyleyen Ölmez, bu kirli sektöre daha fazla dayanamadığı için istifa ettiğini belirterek, ¨Ankaragücü`nde daha önce görevli olan Kemal Ünsal ile böyle bir diyalog aramızda geçti. Gerçekten, o günkü görüşmeden ve yaptığım işten utandım. O anki konumumdan, kulüp başkanlığımdan, böyle bir ortamda bulunmaktan utandım. Gerçekten çok utanç verici bir şey. Maalesef, bu işin içinde bunlar var. Bütün organizasyonu Mehmet Kemal Ünsal`ın yaptığını hissettim, gördüm. Bülent Yavuz hiçbir şekilde para pazarlığı içinde olmadı, o ortamın içinde oldu. Kendisi direkt bir talepte bulunmadı. Mehmet Kemal Ünsal söyledi. Bülent Yavuz benden direkt para istememiştir. Mehmet Kemal Ünsal, Bülent beyin adına da, kendi kulübü adına da, futbolcuları adına da para talebinde bulundu¨ dedi.

Tepeden tırnağa bütün kurumların gözden geçirilmesi gerektiğini, bu sistemle Türk futbolunun Edirne`den öteye asla geçemeyeceğini ileri süren Adnan Ölmez, ¨Bu kadar büyük paraların olduğu yerde, bu kadar zayıf denetimler, zayıf organizasyon asla başarılı olamazlar. Burada kişilerden ziyade sistemi ele almak lazım. Sistem doğru çalışmıyor. Sistemin çalışmadığı yerde bu tür sıkıntılar olacaktır. Sistemi yeniden gözden geçirmek gerekiyor. Bu sistemle Türk Futbolu Edirme`den öteye asla geçemez. Bu yürek isteyen bir iş. Bir an önce el atılması lazım. Bir yerden başlanmalı. Çok geç kalındığı kanaatindeyim. Bu bataklığın içinde Türk futbolu biraz daha aşağıya doğru batacaktır¨ diye konuştu.

(HABER : Murat SANDIKÇI/ GİR)

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Samsunspor Eski Başkanı Ölmez: 'O Görüşmeden Dolayı Utanç Duydum' - Spor