Sanat Limanında İki Yeni Sergi

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Etkinlikleri Kapsamında "Güzel Resim Geçmişe Aittir" ve "altın Yollar" Sergileri Sanat Limanı'nda Sanatseverlerle Buluştu.

01.12.2010 23:13Sanat Limanında İki Yeni Sergi
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında "Güzel Resim Geçmişe Aittir" ve "Altın Yollar" Sergileri Sanat Limanı'nda sanatseverlerle buluştu. Serginin açılışında konuşma yapan 2010 Avrupa Kültür Başkenti (AKB) Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmeni Beral Madra, AKB Ajansı Yürütme Kurulu Başkan Vekili Erhan Altıok ve Fransız Kültür Merkezi Başkanı Jean Luc Maslim İstanbul'da gerçekleştirilen zengin içerikli programlara değindi, sergide emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu.

GÜZEL RESİM GEÇMİŞE AİTTİR

1962 ile 1985 yılları arasında doğmuş 25 Fransız sanatçının yer aldığı "Güzel Resim Geçmişe Aittir" proje kapsamında atmış eser sergileniyor. Eserlerde, diyalog çerçevesinde bir neslin dinamizminin sunulması esas alınıyor. Değişken formatların sergilendiği ve sunumların farklı bağlamlarına uyarlanabilecek olan proje, aynı zamanda koleksiyoncuları, sanat eleştirmenlerini ve eserleri sergilenen sanatçıları biraraya getiriyor.

ALTIN YOLLAR

2008-2010 yılları arasında süren "Altın Yollar" projesi, Jules Verne'nin izinde Karadeniz, Piri Reis'in izinde Akdeniz Rotası ve Evliya Çelebi'nin izinde Balkanlar'da süren ve Arif Aşçı, Özcan Yurdalan ile Serkan Taycan'ın vizöründen yansımaları sanatseverlerle buluşturuyor. Sergiler, 26 Aralık tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Güncel

Kaynak: DHA

19.10.2019 12:13:36