Sanat Meclisi Vanlı Depremzedeler İçin Bu Klipte Buluştu

Sanat Meclisi, 2011 yılında Van depreminde evini kaybeden insanların barınma sorununa dikkat çekmek için bir klipte buluştu.

08.04.2014 08:56Sanat Meclisi Vanlı Depremzedeler İçin Bu Klipte Buluştu

"Donuyor kanım, gör beni öte yanım. Sen düşün, ben üşüyorum"

Sanat Meclisi, 2011 yılında Van depreminde evini kaybeden insanların barınma sorununa dikkat çekmek için bir klipte buluştu. Müjde Ar'dan Zuhal Olcay'a, Grup Yorum'dan, Bülent Emrah Parlak'a kadar kırka yakın sanatçı "Van Üşüyor" adlı şarkının klibinde de yer aldı. Klipte, Vanlı depremzedelerin konteyner kentlerde verdiği yaşam mücadelesinin görüntülerine de yer verildi.

"Barınma anayasal haktır"

Sanat Meclisi kliple ilgili yaptığı açıklamada; "Üç yıldır konteyner kentlerde yaşam mücadelesi veren depremzedeler, seslerini duyurabilmek için açlık grevine girmelerine rağmen sorunlarını çözecek bir muhatap bulamadılar. Biz Sanat Meclisi olarak birçok sanatçının bir araya gelmesiyle yazdığımız, çektiğimiz ve söylediğimiz bu klipte; yaşanan bu sorunların bir an önce çözülmesini ve insanların anayasal hakkı olan barınma hakkının Vanlı depremzedelere teslim edilmesini istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Arzum Onan'dan Fırat Tanış'a 40'a yakın sanatçı bu klipte!

Sanat Meclisi'nin "Van Üşüyor" klibine destek veren sanatçılar; Müjde Ar, Arzum Onan, İrem Sak, Zuhal Olcay, Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu, Hüseyin Turan, Barış Güney, Grup Yorum, Ezel Akay, Bülent Emrah Parlak, Ayla Yılmaz, Okan Çabalar, Fırat Tanış, Hilmi Yarayıcı, Efkan Şeşen, Adile Yadırgı, Yağmur Yılmaz, Hakan Yeşilyurt, Orhan Şallıel, Erdal Bayrakoğlu, Niyazi Koyuncu, İbrahim Karaca, Ogün Sanlısoy ve birçok sanatçı yer aldı.

Sanatçılar klipte ne dediler?

Bülent Emrah Parlak: Sus diyor, ben üşüyorum!

Fırat Tanış: Ev dediğin, saç baraka!

Grup Yorum: Kış ortası, soğuk şaka!

Ezel Akay ve Müjde Ar: Devlet baba buldu deva, defterimi dürdü gene!

Zuhal Olcay ve İrem Sak: Sen düşün, ben üşüyorum!

Arzum Onan: Klipte sessiz ifadesiyle yaşanan acıyı anlattı.

Ahmet Kerem Kaynar'ın yönetmenliğini yaptığı "Van için süper kahraman aranıyor" belgeselinden, Vanlı depremzedelerin yürek burkan görüntülerinin de yer aldığı klip, sosyal medyada dikkat çeken Vanlı Yasemin'in anlamlı mesajıyla son buluyor.


Zuhal Olcay, Grup Yorum, Müjde Ar, Van, Güncel

Kaynak: Bültenler

16.10.2019 23:21:35