Haber, Son Dakika, Haberler

Şanlıurfa Maranki: Bilim Adamları Bilimle Değil Filimle Uğraşıyorlar

Maranki: Bilim adamları bilimle değil filimle uğraşıyorlarStratejik Araştırmalar Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, bilim adamlarının günümüzde başka işlere yöneldiğini belirterek, "Bilimle değil, filimle uğraşanlar var, onlar nenelerimizin teknolojilerini araştırsaydı, bu gün bu hastalıklar olmazdıö dedi.

29.03.2016 18:44 | Son Güncelleme: 29.03.2016 18:44
Şanlıurfa Maranki: Bilim Adamları Bilimle Değil Filimle Uğraşıyorlar
Maranki: Bilim adamları bilimle değil filimle uğraşıyorlar

Stratejik Araştırmalar Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Maranki, bilim adamlarının günümüzde başka işlere yöneldiğini belirterek, "Bilimle değil, filimle uğraşanlar var, onlar nenelerimizin teknolojilerini araştırsaydı, bu gün bu hastalıklar olmazdıö dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Çölyak Derneği tarafından Mehmet Akif İnan Konferans salonunda düzenlenen 'Çölyak ile Yaşam' konulu konferansa katılan Stratejik Araştırmalar Uzmanı Ahmet Maranki, sağlıklı yaşamanın sırlarını anlattı. Şanlıurfa'da 618 Çölyak hastasının bulunmasının çok büyük bir rakam olduğunu dile getiren Maranki, birçok hastalığa şifa bulamayan bilim adamlarını eleştirdi. Bilim adamlarının bilimle değil, filimle uğraştığını ifade eden Maranki, şöyle dedi:

"Böyle mübarek bir diyarda aslımıza dönmemiz lazım ve kainat şifahanesine dönerseniz burada bekleyen hastalara mutlaka şifa olacaktır. Önce neden hastalanıyoruz bunu öğrenmemiz lazım ve bu hastalığa karşı korunmamız gerekiyor. Teknoloji sürekli gelişiyor. Nano teknoloji diyorlar, ben ona karşı değilim ama şu anki kitabımda da bunu anlattım nene teknoloji, nenelerimizin biz dediklerini alıp o bilim adamı dediğimiz hani bazı karanlık aydınlar var, başka işlerle uğraşıyor bilimle uğraşmıyor. Bilimle değil, filmle uğraşanlar var, onlar nenelerimizin teknolojilerini araştırsaydı bu gün bu hastalıklar olmazdı diye düşünüyorum."

Şanlıurfa Çölyak Derneği Başkanı Hasan Doğan ise çölyak hastalarının yaşamlarını kolaylaştırmak amacıyla ailelere yönelik konferans düzenlediklerini söyledi.

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Şanlıurfa Maranki: Bilim Adamları Bilimle Değil Filimle Uğraşıyorlar - Haberler