Sarı Yelekliler'in Fransa'daki Protestolarının Bilançosu Ağırlaştı! Binden Fazla Gözaltı, 135 Yaralı

Fransa'da akaryakıt zamlarını protesto eden Sarı Yelekliler için Fransız polisi ülke genelinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Ortalığın savaş alanına döndüğü Paris'te şu ana kadar binden fazla kişi gözaltına alındı, 135 kişi ise yaralandı.

08.12.2018 20:57

"Sarı yelekliler", başta Paris olmak üzere ülke genelinde akaryakıt zamlarını ve kötüleşen ekonomik koşulları protesto ediyor. Fransız yetkililer ülke genelinde geniş çaplı güvenlik önlemi aldı. Protestolarda şu ana kadar binden fazla kişi gözaltına alındı. Polis, Paris sokaklarında göstericilere müdahale etti. Paris'teki olaylarda 135 kişi yaralandı.

PARİS'İ 8 BİN POLİS İLE 12 ZIRHLI ARAÇ KORUDU

Fransa'da "Sarı Yelekliler"in ülke genelinde düzenleyeceği akaryakıt zamlarına ve kötüleşen ekonomik koşullara karşı protestolar bugün de devam etti. Geçen haftaki şiddet olayların tekrarlanmaması için bu kez yoğun güvenlik önlemleri alındı. Ülke genelinde 89 bin polis görevlendirildi. Paris'i ise 8 bin polis ile 12 zırhlı araç korudu.

GÖSTERİCİLERİN ÜST ARAMALARI YAPILIP CADDEYE ALINDI

Eylemciler, Paris'in sembolleri arasında yer alan Champs-Elysees Caddesi'nde toplandı. Polis, göstericilerin üst aramasını yaptıktan sonra caddeye girmesine izin verdi.

GÖZALTINA ALINAN SARI YELEKLİ SAYISI BİN 300'E ULAŞTI

France 2 televizyon kanalına konuşan Fransa İçişleri'nden Sorumlu Devlet Bakanı Laurent Lunez, ülke genelinde 31 bin kişinin gösterilere katıldığını duyurdu. Gözaltına alınan "sarı yelekli" sayısı ise bin 300'e ulaştı. Polis ile eylemciler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Polis, "Sarı Yeleklilere" biber gazıyla müdahale etti.

"MACRON İSTİFA" SLOGANLARI ATILDI

"Macron istifa" sloganları atan eylemciler, polisin ara sokakları kapatması nedeniyle Champs-Elysees Caddesi'nde sıkıştı. Paris'teki gösterilerde şu ana kadar 135 kişi yaralandı. Polisle çatışan göstericiler bazı araçları ateşe verdi. İtfaiye ekipleri müdahale etti.

Sarı Yelekliler'in Fransa'daki Protestolarının Bilançosu Ağırlaştı! Binden Fazla Gözaltı, 135 Yaralı

Fransa, Paris, Güncel

20.10.2019 01:13:15