Şarkışla'da Eğitim Öğretim Yılı Açılışı

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla program düzenlendi.

Şarkışla'da Eğitim Öğretim Yılı Açılışı
20.09.2018 15:48 | Son Güncelleme: 20.09.2018 15:48

Sivas'ın Şarkışla ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla program düzenlendi.

Atatürk İlkokulu'nda gerçekleştirilen program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Çeşitli gösterilerin sunulduğu programda konuşan Şarkışla Kaymakamı Akif Pektaş, eğitimin önemine vurgu yaptı.

Eğitim çıtasının daha da yükselmesi için hem öğrenciler hem de öğretmenlerle daha sık bir araya geleceklerini söyleyen Pektaş, "Sivas ve özellikle Şarkışla ilçesi hakikaten eğitim yatırımları hususunda belki de Türkiye'nin en şanslı yerleri." dedi.

İlçede yapılan eğitim yatırımları hakkında da bilgi veren Pektaş, okulların güvenlik altyapısının İlçe Emniyet Müdürlüğüyle entegre edildiğini belirterek, "Öğrencilerimiz güvenli ve huzurlu bir ortamda eğitim-öğretimlerine devam edecek. İlçemizin eğitim anlamında ciddi yatırımlar aldığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim." diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Ergen ise ilçedeki eğitim çıtasının her geçen gün biraz daha yükseldiğini, bu başarıyı da öğretmenlere borçlu olduklarını belirterek, tüm öğretmen ve idarecilere teşekkür etti.

Programın sonunda okulun 4.sınıf öğrencilerinden Suriyeli Ömer Tapsho, okula yeni katılan 1. sınıf öğrencilerine çiçek takdim etti.

Programa Şarkışla Belediye Başkanı Ahmet Turgay Oğuz, Cemel Belde Belediye Başkanı Hakverdi Bulut, Gürçayır Belde Belediye Başkanı Osman Özkan, siyasi parti temsilcileri, okul idarecileri ve veliler katıldı.

Kaynak: AA