Şarkışla Osb'nin Altyapı Geçici Kabulü Yapıldı

Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) altyapı geçici kabulü yapıldı.

Şarkışla Osb'nin Altyapı Geçici Kabulü Yapıldı
18.05.2011 12:17 | Son Güncelleme: 18.05.2011 12:17
Şarkışla Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) altyapı geçici kabulü yapıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, İl Özel İdaresi, Şarkışla Belediyesi ve Sivas Ticaret ve Sanayi Odası yetkilileri tarafından oluşturulan komisyonca, Şarkışla OSB'nin altyapı (Yol, kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu) inşaatının geçici kabulü yapıldı.

Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İnşaat Mühendisi Enver Nazlı başkanlığında yapılan çalışmalara, Şarkışla Kaymakamı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Uçgun, Şarkışla Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Kasım Gültekin, Şarkışla OSB Müdür Vekili Serkan Ata, Sivas OSB Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı inşaat mühendisleri Osman Beyaz ve T. Turan Tosun, Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı ve OSB Yönetim Kurulu üyesi Alpaslan Ceyhan, Sivas İl Özel İdaresi Ruhsat Denetleme Müdürü ve OSB Yönetim Kurulu üyesi Hulusi Öksüz, Sivas İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi Cengiz Saruhan, Sivas İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi İsmail Bıyık, İl Genel Meclis Üyesi ve OSB Müteşebbis Heyet üyesi Mahir Arı, Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Laçin ve yüklenici firma yetkilileri katıldı.

Titizlikle incelenen sanayi bölgesinde, kanalizasyon ve yağmur suyunun gideceği kanallar belediye tarafından getirtilen itfaiye aracı ile su basılarak denendi. Ağır tonajlı araç ve tırla kilit parkeyle kaplı yollar kontrol edildi.

Komisyon tarafından gezilen ve incelenen Şarkışla OSB alanındaki eksiklikler not alınarak, buradaki eksiklerin giderilmesi istenildi.

- SİVAS

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber