Savcılar Hatip Dicle İçin Mütalaa Hazırlıyor

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP)'nin desteğiyle milletvekili seçilen ve halen cezaevinde bulunan Hatip Dicle, Kemal Aktaş ve Selma Irmak için özel yetkili savcılar mütalaa hazırlıyor.

Savcılar Hatip Dicle İçin Mütalaa Hazırlıyor
20.06.2011 13:40 | Son Güncelleme: 20.06.2011 13:40

Barış ve Demokrasi Partisi(BDP)'nin desteğiyle milletvekili seçilen ve halen cezaevinde bulunan Hatip Dicle, Kemal Aktaş ve Selma Irmak için özel yetkili savcılar mütalaa hazırlıyor. Geçtiğimiz hafta Cuma günü savunmaları yazılı olarak alınan sanıklar için savcıların hazırlayacağı mütalaadan sonra mahkeme kararını verecek.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 70 binin üzerinde oy alarak milletvekili seçilen Hatip Dicle, tahliye edilip edilmemesi yarına kadar netleşecek. Dicle'nin avukatı Feride Laçin, KCK davasında yargılanan vekilinin tahliyesi için hazırladıkları detaylı savunmayı Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesine teslim ettiğini söyledi. Cuma günü savunma içeren bir dilekçe verdiklerini, bugün ise daha detaylı bir savunma hazırladıklarını anlatan Laçin, karar ve tahliye işlemlerinin 2-3 gün sürebileceğini söyledi.

Laçin, savcıların hazırlayacağı mütalaadan sonra Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinin karar vermesi bekleniyor. Dicle'nin milletvekilliği ile ilgili son sözü YSK söyleyecek. Dicle'nin ayrıcı tutuklu bulunduğu Diyarbakır D Tipi Cezaevi savcılığına da ifade verdiği belirtiliyor.

Kaynak: CHA

Haberler››Güncel››Savcılar Hatip Dicle İçin Mütalaa Hazırlıyor - Haberler