Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi

Mardin'in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu, Soyal Destek Programı (SODES) kapsamında 'Fırsat Ver Geleceğim Olsun Projesi'yle sömestr tatilinde 7 ve 8.sınıflardan toplam 80 öğrenciye Mardin ve Midyat gezisi düzenledi.

Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi
08.02.2013 16:25 | Son Güncelleme: 08.02.2013 16:25

Mardin'in Savur ilçesinde faaliyet gösteren Recep Bey Okuma Salonu, Soyal Destek Programı (SODES) kapsamında 'Fırsat Ver Geleceğim Olsun Projesi'yle sömestr tatilinde 7 ve 8. sınıflardan toplam 80 öğrenciye Mardin ve Midyat gezisi düzenledi. Gezide tarihi ve turistik yerleri gezen öğrenciler, ikinci dönem için moral depoladı.

Savur Eğitim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SAVURDER) Başkanı Mehmeti Halit Gündoğdu, "Okuma salonumuz eğitimin yanında bu tür gezi ve benzeri organizeleri yapıyor. Fakat bildiğiniz gibi bu tür faaliyetlerin maddi boyutu da vardır. Burada bize bu imkanı sağlayan Kalkınma Bakanlığı ve Mardin Valiliğimize sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Onlar bize bu imkanı tanıdıkça biz bu çocuklara sahip çıkacağız." dedi.

Öğrenciler geziden çok memnun kaldıklarını, güzel bir değişiklik olduğunu, bu tür gezilerin artırılması gerektiğini belirterek, okuma salonuna ve SODES'e teşekkür etti.

Kaynak: CHA

Haberler››Yerel››Savur Recep Bey Okuma Salonu, Mardin ve Midyat'a Gezi Düzenledi - Haberler