Sayokan, Dünya Bagatur Oyunlarına Hazırlanıyor

Türk Savaş Sanatı Sayokan Dünya Federasyonu, Dünya Bagatur Oyunları'na hazırlanıyor.

06.03.2012 15:02Sayokan, Dünya Bagatur Oyunlarına Hazırlanıyor
Türk Savaş Sanatı Sayokan Dünya Federasyonu, Dünya Bagatur Oyunları'na hazırlanıyor. Oyunlarda görev almak için Ankara'dan düzenlenen hakemlik seminerinde başarılı olan 15 kişiden 6'sının ise Nazilli'den olması dikkat çekti.

Haziran ayının son günlerinde yapılması planlanan Dünya Bagatur Oyunları'nda görev alması münasebetiyle daha önce Azerbaycan'da düzenlenen hakemlik semineri bu defa Türkiye'deki alplar için Ankara'da düzenlendi. Ankara Gölbaşı'nda organize edilen hakemlik semineri ve hakem adaylarının sınavları, TEİAŞ İlköğretim Okulu Spor Salonu'nda ve sınıflarında gerçekleştirildi. Yeni teknik ve hakemlik konularında gelişmelerin gösterildiği seminerde konuşan Sayokan'ın kurucusu Nihat Yiğit, faaliyetin gerçekleşmesinde katkılarını esirgemeyen başta İlhami Acer hoca ile TEİAŞ Sosyal Tesisler Müdürlüğü ve yetkilileri Seyfettin Gülhan, Kürşad Koçak, Mustafa Ceran, Ahmet Zorkoç, Uğur Ulutürk, Murat Aktaş, Fatih Tülek, Salih Kalpakçı, Mustafa İleri'ye teşekkür etti. Başsınayçı Halil Kozanoğlu başkanlığında gerçekleşen seminer sonunda yapılan imtihanda başarılı olanlara sertifika verildi. Sayokan Avrupa Seminerinin ise 03-04 ve 05 Mayıs tarihlerinde Hollanda Utrect'de gerçekleştirileceği belirtildi.

Ankara'daki hakemlik imtihanında başarılı olanlarin isimleri şöyle: Mehmet Nuryüz (Eskişehir), Yasin Sarı (Sivas), Abdullah Mutlu Kaplan (Nazilli), Aykut Kişmir (Ankara), İlker Erdönmez (Ankara), Celal Aydemir (Nazilli), Doğan Tolan (İskenderun), Kurbet Acar (Nazilli), Sefer Zorlu (İskenderun), Fatih Altınsu (Denizli), Emine Koş (Ankara) Serdar Kuyucu (Nazilli), Cevat Keskin (Ankara), Hüseyin Özdemir (Nazilli), Metin Yabir (Nazilli). - AYDIN

Azerbaycan, Türkiye, Nazilli, Yerel

Kaynak: İHA

17.10.2019 13:07:28