Şehit Astsubay Yılmaz İçin Oya Köyündeki Okulda Şehit Köşesi Yapıldı

Siirt'in Şirvan İlçesi Cevizlik Köyünde 1 Eylül 1994 Yılında Çıkan Çatışmada Şehit Edilen Astsubay Hacı İbrahim Yılmaz İçin Oya Köyündeki Okulda Yaptırılan Şehit Köşesi Törenle Açıldı.

Şehit Astsubay Yılmaz İçin Oya Köyündeki Okulda Şehit Köşesi Yapıldı
12.06.2009 16:44 | Son Güncelleme: 12.06.2009 16:44

Siirt'in Şirvan ilçesi Cevizlik köyünde 1 Eylül 1994 yılında çıkan çatışmada şehit edilen Astsubay Hacı İbrahim Yılmaz için Oya köyündeki okulda yaptırılan şehit köşesi törenle açıldı.

Törene Siirt Vali Vekili Hamdi Üncü, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Şirvan Kaymakamı Mustafa Kutlu, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay, mülki ve askeri erkan, okulun öğretmen ve öğrencileri ile köy halkı katıldı.

Okula verdiği destekten dolayı Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş'a teşekkür eden Hamdi Üncü, "Bugün anlamlı ve bir o kadar da önemli bir buluşmanın tanığıyız. Kahraman şehidimiz Jandarma Astsubay Hacı İbrahim Yılmaz'ı bir kez daha rahmet ve minnetle anarken, onun anısına bu okulumuzda yetişecek genç kuşakların ülkemizin birlik ve beraberliğine, bütünlüğüne ve geleceğine dönük eğitim almaları için Tugay Komutanımız Tuğgeneral Özhan Ayaş'a verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum. Şehidimizin aziz hatırasını sonsuza kadar yaşatacağız." diye konuştu.

Konuşmalardan sonra öğrencilerin okuduğu şiir ve türkülerle tören sona erdi.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Şehit Astsubay Yılmaz İçin Oya Köyündeki Okulda Şehit Köşesi Yapıldı - Haberler