Şehit Babasına "Yılın Çiftçisi Ödülü" Verildi

Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ömür Erbay'ın babası Turgut Erbay'a "Yılın Çiftçisi Ödülü" verildi.

18.05.2016 23:30 | Son Güncelleme: 18.05.2016 23:30Şehit Babasına
'ın ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ömür Erbay'ın babası Turgut Erbay'a "Yılın Çiftçisi Ödülü" verildi.

Bayburt Ziraat Odası, Dünya Çiftçiler Günü etkinlikleri kapsamında Öğretmenevi toplantı salonunda program düzenledi.

Oda Başkanı Abuzer Yıldırımtepe, burada yaptığı konuşmada, tüm çiftçilere bol ve bereketli bir yıl dileklerinde bulundu.

Ziraat Odası olarak katılımcı bir yönetim anlayışıyla çiftçilere hizmet verdiklerini vurgulayan Yıldırımtepe, "Katılımcı yönetim anlayışı kamu kurum ve kuruluşlarının başkan, yönetici ve müdürleriyle iyi ilişkiler içerisinde olamazsak başarılı olmamız mümkün değil. Başta sayın valimiz, belediye başkanımız ve diğer kurum amirleri olmak üzere herkesle çok iyi ilişkiler içinde bulunduk." dedi.

Yıldırımtepe, ildeki hemen hemen her kurumla çeşitli projeler yürüttüklerini ve yürütmeye devam edeceklerini belirterek, program kapsamında yılın çiftçisi başta olmak üzere Bayburt tarım sektörüne ilgi ve destekte bulunanlara ödül verdiklerini kaydetti.

Programda, ocak ayında Şırnak'ın Cizre ilçesindeki terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan özel harekat polisi Ömür Erbay'ın babası Turgut Erbay'a "Yılın Çiftçisi Ödülü" takdim edildi.

Anadolu Ajansı (AA) Muhabiri Abdulkadir Nişancı da tarım alanındaki çalışmalarıyla "Basın Onur Ödülü"ne layık görüldü.

Vali Yusuf Odabaş ve Belediye Başkanı Mete Memiş'e ise tarım sektörüne destekleri dolayısıyla ödül verildi.

Programa, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uğurlu, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, İl Genel Meclis Başkanı Yusuf Elçi, AK Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdulkadir Karabulut ile davetliler ve çiftçiler katıldı.

Dünya Çiftçiler Günü, Şırnak, Cizre, Politika, Güncel

Kaynak: AA

28.02.2020 13:04:13