Şehit Babasından Komutana: Beni Oğlumun Birliğine Götürün

Siirt Valisi Necati Şentürk, Bir Hafta Önce Tunceli'de Şehit Düşen Komando Er Abdulhalim Ayten'in Ailesine 3. Komando Tuğay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş ile Birlikte Taziye Ziyaretinde Bulundu.

Şehit Babasından Komutana: Beni Oğlumun Birliğine Götürün
24.06.2009 15:35 | Son Güncelleme: 24.06.2009 15:35

Siirt Valisi Necati Şentürk, bir hafta önce Tunceli'de şehit düşen Komando Er Abdulhalim Ayten'in ailesine 3. Komando Tuğay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş ile birlikte taziye ziyaretinde bulundu.

Şehit babası Mehmet Ayten, vali ve komutandan oğlunun görev yaptığı birliği ve arkadaşlarını görmek isteğini söyledi. Bunun üzerine Tuğgeneral Ayaş, şehit babasını Tunceli'ye göndereceklerini ve gereken bütün yardımın yapılacağını belirtti.

Baba Ayten'e, 11 bin liralık bir çek veren Vali Şentürk, şehidin lise ikinci sınıfa giden kız kardeşi Halisa Ayten'in okul masraflarının üstlenileceği sözünü verdi. Şehidin kardeşini devletin işe alacağını belirten Vali Şentürk, ne ihtiyaç ve istekleri olursa karşılamaya hazır olduklarını söyledi.

Tuğgeneral Özhan Ayaş da, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin her ferdinin şehit ailelerinin birer evladı olduğunu ifade ederek, "Yalnız değilsiniz. Her zaman yanınızdayız. Bizler şehitlerimiz sayesinde ayaktayız." dedi.

Allah'tan dileğinin Türk bayrağının kıyamete kadar indirtilmemesi olduğunu belirten şehit babası Mehmet Ayten de, "Allah, bayrağımızı kıyamete kadar indirtmesin. Benim oğlum şehit oldu. Vatan sağ olsun." diye konuştu.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Şehit Babasından Komutana: Beni Oğlumun Birliğine Götürün - Haberler