16.10.2012 17:01

Şehit Eşi: Eşimi, Peygamberim Kucaklayacak

Şehit Eşi: Eşimi, Peygamberim Kucaklayacak

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Üsteğmen Aykut Köroğlu'nun eşi Selay Köroğlu, cenaze namazı öncesinde yanına taziye için gelenlere İstiklal Marşı'nda yer alan, 'Ey şehit oğlu şehit oğlu şehit, isteme...

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Üsteğmen Aykut Köroğlu'nun eşi Selay Köroğlu, cenaze namazı öncesinde yanına taziye için gelenlere İstiklal Marşı'nda yer alan, 'Ey şehit oğlu şehit oğlu şehit, isteme benden makber/ Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber' bölümünü okuduktan sonra, 'Benim eşimi Peygamberim kucaklayacak.' dedi.

Şehit üsteğmen için ikindi namazını müteakip Ulucami'de cenaze namazı kılındı. Namaza Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Vali Şahabettin Harput, Gölcük Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, milletvekilleri, şehidin annesi Nurdan Köroğlu, babası Turhan Köroğlu, eşi Selay Köroğlu, 6 aylık kızları Neda Köroğlu, kız kardeşi Nadan ile yakınları ve kalabalık bir grup katıldı.

Namaz öncesinde oldukça perişan görünen ve sürekli ağlayan aile üyelerini bayan rütbeli askerler teskin etmeye çalıştı.

Şehidin eşi Selay Köroğlu ise başsağlığı için gelen komutanlara tepki gösterdi. 'Benim can kuşumu neden getirmediniz? O gelmedi siz neden geldiniz? Bir gelmiş karşımda dikiliyor.' diyen acılı eş, İstiklal Marşı'nda yer alan, 'Ey şehit oğlu şehit oğlu şehit, isteme benden makber/ Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber' bölümünü okuduktan sonra, 'Benim eşimi Peygamberim kucaklayacak.' ifadesini kullandı.

Kızını kucağına alıp tabuta sarılan acılı eş, "Ben sana doyamadım, neden bizi bıraktın gittin." diyerek ağladı. Şehidin annesi ve diğer yakınları da uzun süre gözyaşı döktü.

Bursa Müftüsü Mahmut Gündüz tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından şehidin naaşı bir süre omuzlarda taşındı. Daha sonra top arabasına konulan naaş toprağa verilmek üzere Pınarbaşı Şehitliği'ne uğurlandı.

Namaza katılan vatandaşlar şehidin taşınmamı esnasında 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' şeklinde slogan attı.
Kaynak: CHA
Gölcük, Şahabettin Harput, Çukurca, Hakkari, Politika, Güncel