Şehit Tayfun Kavun'un Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş

Şehit Tayfun Kavun'un ailesi bir ay önce Başbakan'dan uçak bileti istemişKIRŞEHİR - Hakkari'nin Şemdinli İlçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Söz. Er.

02.11.2017 15:13 | Son Güncelleme: 02.11.2017 15:13
Şehit Tayfun Kavun'un ailesi bir ay önce Başbakan'dan uçak bileti istemiş

KIRŞEHİR - 'nin İlçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade Söz. Er. Tayfun Kavun'un ailesinin yaklaşık bir ay önce Hakkari'ye gidebilmek ve Tayfun Kavun'u görebilmek için Başbakan'dan uçak bileti talep ettiği ortaya çıktı.
Sabah saatlerinde bölgede yaşanan çatışma haberlerini öğrenen baba Recep Kavun, Askerlik Şubesi Başkanlığına giderek oğlunun durumu hakkında bilgi almak istedi ve şehadet haberini burada aldı.
Kuşdilli Mahallesinde oturan Kavun ailesinin üst komşusu Duran Aslan, "Başbakan Binali Yıldırım, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi açılışına geldiğinde aile görüşerek Tayfun Kavun'un yanına gitmek için bilet istedi. Ama Tayfun Kavun bölgede çatışma var diye ailesinin gelmesini istememiş şimdi de nasip olmadı" dedi.
Aileye oğullarının şehadet haberi, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Askerlik Şube Başkanı Harun Ağaç, Şehit Aileleri Dernek Başkanı Mutlu Kılıçaslan ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevlileri tarafından verildi.
Acı haberi alan şehidin yakınları, bina girişinde sinir krizleri geçirdi.
Şehidin babası Recep Kavun'un inşaat işçisi olduğu, anne Ayşe Kavun'un ise belediyede temizlik biriminde görevli olarak çalıştığı öğrenildi.
Şehit Tayfun Kavun'un Ailesi Bir Ay Önce Başbakan'dan Uçak Bileti İstemiş

Kırşehir, Şemdinli, Hakkari, Genel

Kaynak: İHA


18.01.2020 05:35:57