19.06.2019 07:56

Sel sonrası evlerini ilk kez gören mahalleli gözyaşlarına boğuldu

Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesi sakinleri dün yaşanan sel sonrası bu sabah günün ilk saatlerinde mahallelerine ilk kez geldi. Evlerinin halini gören mahalleli büyük üzüntü yaşadı.

Trabzon'un Araklı ilçesi Çamlıktepe mahallesi sakinleri dün yaşanan sel sonrası bu sabah günün ilk saatlerinde mahallelerine yaya olarak ulaştı. Mahalle sakinleri evleri ve mahallelerinin balçık ve taşlar içindeki halini görünce büyük üzüntü yaşadı.

MAHALLELİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

3 kişinin ölümü, 7 kişinin kaybolması ve 4 kişinin yaralanması ile sonuçlanan sel sonrası mahallelerine ve evlerini görmek üzere sabah erken saatlerde yaya olarak Çamlıktepe'ye ulaşan yöre sakinleri büyük üzüntü ve şok yaşadı. Evlerinin, okullarının, sokaklarının, bahçelerinin çamur içindeki halini gören mahalle sakinleri gözyaşlarına boğulurken, minik bir kız çocuğunun ise evlerinin penceresinden sel bölgesine bakarken ki görüntüsü yürek burktu.

"ORMANA KAÇARAK KURTULDUK"

Köylüler "Çok korkunç bir olaydı. Çocuklar geçen hafta yaşanan sel sonrası okullarını çamurdan temizliyordu. Yağmur şiddetlenince hemen gidip onları uyardık. Ancak yanlarına gidemedik. Çocukları daha sonra kurtarınca eve zor döndük. Baktık sel geliyor ormana kaçtık da öyle kurtulduk. Dün sabah neye uyandık, bugün ise neye uyandık. Böyle bir manzara beklemiyorduk" ifadeleri ile üzüntülerini dile getirdiler.

Öte yandan mahalle merkezindeki bir evin altında bulunan ticari taksinin ise dün Araklı ilçe merkezinden bir hastayı mahalleye getirdiği ancak sel sularına kapılarak kullanılamaz hale geldiği öğrenildi.

Sel sonrası evlerini ilk kez gören mahalleli gözyaşlarına boğuldu
Kaynak: İHA
Araklı, Trabzon, Sabah, 3. Sayfa, Güncel

YORUMLAR (23)
YAVUZ:Dere yatağına bu evlere izin veren belediyede suçlu vatandaşta
MUZCUMHURİYETİ:Karadeniz demek rüşvet demek peşkeş çekmek demek oralara nasıl ruhsat izni verildiği belli . . . Kafa yapısı değişmediği sürece gözler hep yaşlı kalacak bu ülkede Allah ölenlere rahmet eylesin :( . . . Durmak yok Rüşvete devam !
FİLİZ:Allah yardımcıları olsun zor bir durum başına gelmeyen anlamaz allah kimseye vermesin böyle dertler
GAKKO:eeee dere yataklari hep ev olmuş yani yapacak bir şey yok yani
Tüm 23 yorumu okumak için tıklayın