Semih Kaya: Kadıköy'de Kupa Kaldırdık, Beşiktaş Bizi Etkilemez

Galatasaraylı Semih Kaya, derbiyle ilgili soruya "Kadıköy'de şampiyonluk kupası kaldırdık. Beşiktaş taraftarından etkilenmeyiz." dedi.

15.09.2016 14:25 | Son Güncelleme: 15.09.2016 14:26Semih Kaya: Kadıköy'de Kupa Kaldırdık, Beşiktaş Bizi Etkilemez

Galatasaraylı futbolcu Semih Kaya, derbi sorusu üzerine Galatasaray'ın 'de şampiyonluk kupası kaldıran bir takım olduğunu ve bu sebeple Vodafone Arena'daki maçta taraftarından etkilenmeyeceklerini ifade etti

Beşiktaş maçını değerlendiren Semih Kaya, "Biz profesyonel futbolcular olduğumuz için önümüzdeki maçı kazasız atlatmak gerek. TT Arena diye de bir gerçek var. ki Arena'da dünya devlerini dize getirmiş bir takımız. Kadıköy'de kupa kazanmış bir takımız biz biliyorsunuz" dedi.

"PERFORMANSIMI YÜKSELTMEK İSTİYORUM"

Eskiden olduğu gibi bu sezonda iyi bir performans sergilemek istediğini vurgulayan Kaya, "Allah korusun önümüzdeki sezon olsun bu sezon olsun inişli çıkışlı performans sergilemek istemiyorum. Antrenmanlarıma başladım. Bundan önceki Semih nasılsa ona geri dönüş yapmak istiyorum. Antrenmanlarıma kendimi veriyorum. Bir futbolcu bir yeri ağrımadığı zaman kendini verebiliyormuş. Milli takımda şanssız bir Avrupa şampiyonası geçirdik. Bütün arkadaşlarımız üzgün kimsenin şüphesi olmasın. Milli Takım'da bana ait olan bir forma var onu geri almak istiyorum" dedi.

"1.5 AY UZAK KALMAK BENİM İÇİN KISA BİR SÜRE"

1.5 ay sahalardan uzak kalmasının kendisi için uzun bir süre olmadığını da dile getiren Milli futbolcu, "Benim en az süren sakatlığım bu oldu. Beyin ameliyatı geçirdiğimde 8 buçuk ay uzak kaldım. 1.5 ay benim için kısa bir süre. Size uzun gelmiş olabilir ama benim için kısa bir süreydi bu. Hocamızın da bana yaklaşımı çok iyi. Biz ağabey kardeş gibiyiz. Haftaya ve ondan sonraki hafta süre alamasam bile ben konsantrasyonumu yüksek tutacağım. Kaç hafta kaçırırsam kaçırayım formayı alacağımı düşünüyorum" şeklinde konuştu.

"GALATASARAY'DA 5 YILDA 12 KUPA KAZANDIM"

Galatasaray'da 12 kupa kazandığını ifade eden Semih Kaya, "Ben 5 yılda 12 kupa kazanmış bir futbolcuyum. 12 kupa görmüş bir futbolcuyum 25 yaşında böyle başarılar görmek gurur verici bir şey. Bülent Korkmaz Galatasaray'ın sembol isimlerinden. Tam bir efsane. Zirvede bıraktığını düşünüyorum. 29 kupa kolay değil. Bende sağlığım el verdikçe oynamak isterim. Bülent Hocanın arkasında da kalırsam asla üzülmem. Bunlar güzel şeyler tabii ki inşallah daha da zaferler kazanırız" dedi.

"SAVUNMANIN SAĞINDA DA İYİ OYNUYORUM"

Savunmanın sağında da oynayabildiğini vurgulayan Semih, "Sağ bek oynadığım karşılaşmalarda da iyi bir performans ortaya koyduğumu düşünüyorum. Ben tabii ki stoperde oynamak isterim ama hocam sağ da oynamamı isterse orada da oynarım. Asla formadan kaçmam. Hocamızın takdiridir nerede görev verirse oynarım" şeklinde konuştu.

"GEÇEN SEZON SAVUNMADA KÖTÜ PERFORMANS SERGİLEDİK"

Galatasaray'ın geçtiğimiz sezon kötü bir savunma performansı sergilediğini kabul eden Semih, "Sonuçta daha sezonun 4. maçına giriyoruz. İlerleyen haftalarda daha iyi göreceğiz. Rakibin oyun sistemine göre sistem kuruyorsunuz. Onun dışında hocamız ile birlikte haftada 3 -4 toplantı yapıyoruz, bende ilerleyen haftalarda istediğimiz oyunu sergileyeceğimizi düşünüyorum. Geçen sezon kötü bir savunma sergilemişiz demek ki. Bu kişilere bağlanacak bir şey değildir. Hakan Ağabey olsun Chedjou olsun Denayer olsun" dedi.

"TARAFTARLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

Galatasaray formasının değerini her zaman bildiğini dile getiren Semih, "Taraftarlarımız bizi hiç yalnız bırakmadılar. Yalnız bıraktıklarında da biz bir suç işliyormuşuz gibi geliyor bana. İlk hafta kazanmakta çok zorlandık sanki deplasmanda gibiydik. Bizi sadece desteklesinler. Biz iyi oynasak da kötü oynasak da bizi her zaman desteklesinler. Ben Galatasaray formasının ağırlığını hiç bir zaman unutmadım. Bunu bilerek hareket ettim." ifadelerini kullandı.


Galatasaray, Semih Kaya, Beşiktaş, Kadıköy, Spor

HABER YORUMLARI
18.01.2020 23:53:37