Semitizm ve Anti-semitizm Kitabı

Semitizm ve Anti-semitizm Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Semitizm ve Anti-semitizm Kitabı kitabının kısa özeti.

03.11.2014 05:38Semitizm ve Anti-semitizm Kitabı
Ortadoğu'daki Arap-İsrailli çatışması yarım yüzyıldan fazladır dünyayı meşgul ediyor. Esasen politik olsa da -toprak ve tarih konusunda devletlerle toplumlar arasında bir çatışma-, önyargı da bunu etkiliyor. Uzun bir süre için bu sadece farklı dinlerden, kültürel geleneklerden ya da etnik kökenlerden komşu halklar arasındaki "normal" bir önyargıydı Ama çağımızda İsrail ve halkına yönelik düşmanlık anti-Semitizm biçimini almıştır - önyargının ötesine geçen ve Yahudileri kozmik bir kötülük türü olarak tanımlayan, kinci bir dünya görüşü.

Semitizm ve Anti-Semitizm, anti-Semitizmin Hıristiyanlığın damarlarında bir zehir olarak ortaya çıkışından, ana görüş İslam'a modern girişine dek gelişiminin izini sürüyor. Dünyanın önde gelen Ortadoğu uzmanlarından biri olan Bernard Lewis, Yahudilerin ve düşmanlarının ortaya çıkışında Semitik halkların tarihi boyunca bizi bir yolculuğa çıkarıyor. Kitapta, yeni baskı için yazılmış bir 'Sonsöz' de var.
(Arka Kapak)Yazar:Bernard Lewis
Yayınevi:Everest Yayınları

ISBN:9789752891418
Boyut:135x195
Sayfa Sayısı:328
Basım Yılı:2004-05
Basım Yeri:İstanbul
Cilt Durumu:Karton
Kağıt Türü:2. Hamur
Dil:TürkçeBernard Lewis, İsrail, Kültür Sanat

Kaynak: Haberler.Com

Son Dakika Güncel Haberleri
22.10.2019 16:48:29