Seranın İçine 7 Metrelik Çukur Kazan Şüpheliler: Tuvalet Çukuru Kazıyoruz

Antalya'da 3 şüpheli, bir seranın içinde metrelerce çukur kazdı. Sesleri duyarak seraya gelen vatandaşlara 'tuvalet çukuru' kazdıklarını söyleyen şüpheliler kayıplara karıştı.

01.05.2017 11:06

Antalya'da define avcısı 3 kişi, süs bitkisi yetiştirilen bir seranın içerisini gündüz vakti 3 gün boyunca metrelerce kazıp define aradı. Durumdan şüphelen komşularının 'neden kazıyorsunuz?' sorusuna ise define avcıları 'tuvalet çukuru' yanıtı verdi.

SERANIN İÇİNDEN GARİP SESLER GELMEYE BAŞLADI

İlginç olay, Aksu ilçesi Çamköy Mahallesi 24 Sokak'ta bulunan Vedat Dalaman ile 9 akrabasının hissedar olduğu 6 dönümlük araziye kurulan 2,5 dönümlük bir serada meydana geldi. Vedat Dalaman, yaklaşık 12 yıl önce arazisini A. Ç isimli bir kadına kiraladı. A. Ç., ailesiyle birlikte kiraladığı araziye naylon sera kurarak yıllarca süs bitkisi yetiştirmeye başladı. Son 3 gün içinde ise seranın içerisinden garip sesler gelmeye başladı. Çevrede evleri bulunan vatandaşlar seranın içerisine girerek, 3 kişi tarafından derin bir çukur kazıldığını gördü. Durumdan şüphelen vatandaşlar, arazi sahibine olayı anlattı.


ARACA BİNEREK KAYIPLARA KARIŞTI

Hemen seranın olduğu yere gelen arazi sahipleri, gördükleri manzara karşısında şoke oldu. Durumun fark edilmesi üzerine serayı kazan 3 kişi ise bir araca binerek kayıplara karıştı. Bunun üzerine arazi sahipleri durumu polise bildirdi. Polis olay yerinde yaptığı incelemede hilti, kazma ve küreklerle sera içerisinde yaklaşık 7 metrelik bir çukurun kazıldığını tespit etti.

''KAZIYI YAPTIRANLAR KİRACILAR''

Arazi sahiplerinden Vedat Dalaman ve Halil Demirkıran, arazilerinin üzerine kurulan serada define arandığını, kaçan 3 kişiye kazıyı yaptıranların ise kiracılarının olduğunu iddia etti. Olay gününü anlatan Dalaman, "Cuma günü başladığını komşular fark ediyor. Ben bugün olay yerine geldiğimde şok oldum. 7-8 metre kazıldığını gördüm. Kazan kişilere, 'size kim kazdırıyor burayı' diye sordum. Onlar da kiracımın kazdırdığını söyledi. Hemen yeri kiraya verdiğimiz şahsa gittim. O da jeolojik yapı oluşturduğunu söyledi. Ben de bu durumda şüphelendim. Herhangi bir su çukuru veya tuvalet çukuru kazdırdıklarını düşünmüyorum.

''DEFİNE ARADIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM"

Arkeolojik kazı olduğunu düşündüğü için durumu polise bildirdiğini belirten Dalaman, arazisi üzerinde eski yapıların olduğunu da belirterek, "Hitliyle kazıyorlardı. Bir katmanında eski tuğla kalıntıları var. Bundan dolayı define aradıklarını düşünüyoruz. Atalarımızın söylentilerine göre burada yerleşim ve hazinelerin olduğunu söyleniyor. Arkeologların gelip burada çalışma yapmasını istiyorum" diye konuştu.

"TUVALET ÇUKURU KAZIYORUZ"

Hissedarlardan Halil Demirkıran ise, define avcılarının çocuklarına verdiği ilginç diyalogdan bahsetti. Serada çalışma seslerini duyduğunu ancak ilk başta önemsemediğini belirten Demirkıran, "Evim hemen yanında. Burada hiltiyle çalışma sesini duydum. Gündüz çalışıyorlardı. Hilti sesi duyunca kenarda betonları kırıyorlar sandım. Bizim çocuklardan gören olmuş. 'Siz ne kazıyorsunuz burada?' diye sorunca, 'Tuvalet çukuru kazıyoruz' demişler" diye konuştu.

Serayı kiralayan A. Ç ve ailesi ise konuyla ilgili konuşmak istemediklerini belirtti.
Polisin olayla ilgili incelemesi devam ediyor.

Seranın İçine 7 Metrelik Çukur Kazan Şüpheliler: Tuvalet Çukuru Kazıyoruz

Dalaman, Antalya, Çamköy, 3. Sayfa

Kaynak: İHA

YORUMLAR
19.10.2019 05:29:45