Düşük yapan Seren Serengil'den eşi Yaşar ipek'e "Bebeğimi kaybetmeme neden oldun" şikayeti

Seren Serengil boşanma davasının ardından eşi Yaşar İpek'in kendisine psikolojik şiddet uyguladığını öne sürüp bebeğini kaybetmesine neden olduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu.

04.09.2019 16:50

Seren Serengil boşanma davasının ardından eşi Yaşar İpek'in kendisine psikolojik şiddet uyguladığını öne sürüp bebeğini kaybetmesine neden olduğu gerekçesiyle savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yaşar İpek'in hakkındaki uzaklaştırma kararını ihlal ettiğini ileri süren Seren Serengil avukatı Esennur Ezgi aracılığıyla eşinin zorlama hapsine çarptırılmasını da istedi.

ZORLAMA HAPSİ TALEBİNDE BULUNDU

Seren Serengil bugün saat 10.30'da avukatı Esennur Ezgi ile birlikte Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi. Seren Serengil, boşanma sürecinde kendisine psikolojik şiddet uyguladığını öne sürdüğü eşi Yaşar İpek hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Kadına Şiddet Bürosu savcısına yaklaşık 2 saat ifade veren Serengil, buradan aile mahkemesine geçerek, eşinin uzaklaştırma kararını ihlal ettiği gerekçesiyle zorlama hapsi talebinde bulundu.

"BEBEĞİNİ EŞİ VE AİLESİ YÜZÜNDEN KAYBETTİ"

Suç duyurusunun ardından adliye önünde Seren Serengil ve avukatı Esennur Ezgi hukuki sürece ilişkin açıklama yaptı. Avukat Esennur Ezgi, "Sizler de bilirsiniz ki, Türkiye'de birçok kadına şiddet vakası var. Daha geçen gün bir anne çocuğunun önünde öldürülmüştü. Benim müvekkilim bebeğini kaybetmiştir. Bu bebeğin kaybedilmesine sebep olan eşidir. Eşi ve ailesidir. Kasten ve bilerek, bebeğin düşmesine sebep olmuşlardır. Bu işin iki tane boyutu var. Biri psikolojik şiddet, biri fizyolojik şiddet. Hamile kaldığı dönemlerde 'Senin üzerine atlarım', 'Çocuğu düşürtürüm' şeklinde tehditlerde bulunmuş" dedi.

"YENİ GÖRÜNTÜLER SAVCILIĞA SUNULDU"

Evliliğini devam ettirebilir düşüncesiyle Serengil'in darp raporu almadığını belirten avukat Ezgi, "Ama görüntüler var, savcılığa da sunduk. Kendisini korumak için aldığı görüntüler bunlar. Hamile bir kadın şiddet gördüğü zaman tabi ki de kendisini koruyacak. Dolayısıyla benim müvekkilim çocuğunun dünyaya gelmesine engel olunmuştur. Tansiyonu yirmilere çıkmıştır. Müvekkilim hamile kaldığında çocuğunu kaybedecek tansiyon hastası olduğu için. Doktor raporları var. Bunu da biliyordu ama buna rağmen bilerek ve kasten çocuk düşsün diye hamileliğinin başından beri şiddet uyguluyor" diye konuştu.

"CİNAYETTİR"

Yaşar İpek'in eve gelmemesine ilişkin uzaklaştırma kararı aldıklarını dile getiren Ezgi, "Bununla ilgili uzaklaştırma kararı almıştık ancak kendisini tutamadık. Çıktı internette ağır ithamlarda bulundu, işte o bildiğiniz mitokondri hikayesi. Öyle mitokondri diye bir şey yok. İkisinin de birlikte imzaladığı kağıtlar var. Dolayısıyla öyle bir olay da yok. Ağır iftiralar üzerine müvekkilimin tansiyonu çıktı ve hastaneye kaldırıldı. Maalesef bebeğini kaybetti. Bizim buradaki işlemimiz tamamlandı bana göre ben bir avukatım ancak toplum nezdinde bu bir cinayettir. Bu bebeğin kalp atışları 2 Eylül'de duyulacaktı ama maalesef şu anda yaşamıyor. Düşük yaptı ancak bebek vücuttan atılmadı. Bir de bunun acısını yaşıyoruz" ifadelerini kullandı.

"SEVİYORDUM"

Eşini sevdiği için defalarca affettiğini belirten Seren Serengil ise, "Belki okumuş bir insan olarak, görmüş geçirmiş bir insan olarak göz ardı etmemesi gerekiyordu. Ayıplandım. Bunları sakladığım için. Madde bağımlısıydı, atakları vardı. Bana hep dedi ki, 'bırakacağım, bir daha kullanmayacağım' çok da seviyordum o yüzden bugüne kadar yaptığı hiçbir şeyi anneme dahi söylemedim ama ne zaman ki hamileyken eve gelip, üstüme yürüdü.... Ben eve gelmesini hiç istemedim" şeklinde konuştu.

"ONU KARNINA KOYDURMAKLA BENİ ELE GEÇİREMEZSİN"

Serengil, Yaşar İpek'in annesiyle barışmadığı taktirde, "O tüp bebeği yaptın ama rahat etme' dediğini ileri sürerek, "Onu karnına koydurmakla beni ele geçiremezsin' anlamında bir şey söylediğini belirtti. Bebeği kaybetmesi konusunda Yaşar İpek'in 'Bir tekmeme bakar' dediğini ileri süren Serengil, "Eve gelmesin diye avukatıma mesaj atarak söyledim. Göndermeyin eve çünkü elbiselerini alma bahanesiyle eve gelmek istiyordu" dedi.

"BİR DAHA ANNE OLAMAYABİLİRİM"

Konuşmasının devamında Serengil, "Göndermeyin dememe rağmen geldi. O gün zaten yüzüme de vurdu, itekledi de, her şeyi yaptı. O darp sizin düşündüğünüz gibi sert bir darp değildi. Havlularla yüzüme vurdu, itekledi, duvara çarptım. Çok büyük küfürler etti. Annemi aradı tehdit etti. Beni tehdit etti. Yani bu da bir şiddettir. Kötü bir laf da şiddettir. Hamileyim, riskli bir hamileliğim var ve tansiyon hastasıyım. Benim tansiyonumun çıkacağını ve böyle bir durumda çocuğumu kaybedeceğimi bile bile yaptı. O yüzden şikayet ettim. Ben bir daha anne de olamayabilirim" ifadelerini kullandı.


Düşük yapan Seren Serengil'den eşi Yaşar ipek'e

Seren Serengil, Yaşar İpek, Magazin, Güncel

Kaynak: DHA

YORUMLAR(14)
ZEYNEP:Sayın Seren Serengil , insancıl, kültürlü bir İtalyan erkeği bul , evlen ve bir sürü çocuk yap, anneannen zamanında çok güzel ve asil bir İtalyan hanımefendisi, annen deöyle, lütfen kendi dengini bul , çok mutlu olursun, hayat denklikler üzerine kurulu, muhtaç değilsin ki onlara, varoştan gelmek bir suç değildir, varoş kalmaya ısrarla devam etmek, kendini geliştirmemek ve insani değer yargılarına sahip olmamak , işte bunlar birer suçtur, artık suçluları sevgili, eş ve dost olarak hayatınıza sokma , lütfen. .
MERVENUR:Seren Serengil keske hayatinin her anini bu Kadar gözler önünde yasamamayi ögrenebilseydin. Bir de keske Dogru bir erkek secebilseydin. Kiminle beraber olduysan sonu hep hüsran be canim. Bir de kendinizi insan sarrafi sanirsiniz, ona buna yasam ve iliski hakkinda tavsiyelerde bulunursunuz. Önce kendi yasaminizi bir düzene koyun, örnek olun insanlara. Ne bu? Vallahi cilkini cikardiniz, cok kötü bir sekilde hem de. Cekilin bir kenara. Oturun düsünün ben ne yapiyorum diye. Kendinize gelin az biraz.
PALA:vah vahhhhhh
ADINIZI YAZIN:madde bağımlısı derken? yaşar ipek ne tür madde kullanıyor? madde kullanmak serbest olabilir ama maddeyi nereden ve kimden temin ediyor? yoksa bayan bi şarkıcı gibi ticaretini de yapıyor mu? savcılar bunu araştırmalı
BIRAKIN BU SERNERYOLARI:bu kadın tam gaz yolunda . her şey iftira parası bitti adam bunu terketti nasıl yamanırım diye düşünüyor. belkide sen düşürdün bebeği nerden bileceğiz.
KAYSERİLİ ORHAN:sen ve gülben gençken estiniz . . . yakışıklı adamlar, eğlenceler, gazinolar. . . ikinizde 50 yaşına geldiniz. artık gerçek aşk sizlere uğramaz. çünkü ortalık manken gibi gencecik göçmen kızlarla dolu. erkekler genç kızlar dururken sanmam ki sizlere baksın. . ne olursa olsun bence kocan yaşar''ı terk etmeyecektin.
X:bir kadın gerizekalı oluşunu bu kadar ortalığa serermi. konuşması bile 5 yaş kız çocuğu. onca imkanın içinde kendini zerre geliştirememiş bir salaksın seren. gidip nerde hanzo var onu bulup paranla koca yaparsın ama parayla baba yapamazssın. halda 50 yaşından sonra anne olucam diyo. bu kadar olaydan sonra dünyanın en iyi erkekleri seninle evlenip çocuk yapmak için sıraya girer emin ol buna
SÜME:BU KARIYA BULAŞMAK GERÇEKTEN BELAAA
WOMAN:Seren''in suçu şu sosyal medyadan telefondan uzaklaşamamsı oldu okuayacaktı duymayacaktı bakmayacaktı gidecekti sessiz bir kır evine telefonunu da almayacaktı oohh mis bebeğini sağlıkla doğuracaktı. . Tabi nasip kısmet allahın işine karışılmaz ama keşke uzak kalabilseydi ekrandan bu süreçte
ZERO:parasımı bitti oyun iyiymiş sero
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın