Serenay Aktaş: Kadın Futboluna Olan İlgisizlikten Oyunculuğu Seçtim

"Survivor" yarışmasıyla tanınan Serenay Aktaş, "Kadın futboluna olan ilgisizliği görünce geleceğimin sıkıntıya gireceğini düşündüm. Haliyle futbol için ikinci planda kaldı." dedi.

26.08.2015 10:59 | Son Güncelleme: 26.08.2015 11:28Serenay Aktaş: Kadın Futboluna Olan İlgisizlikten Oyunculuğu Seçtim

"Survivor" yarışmasıyla tanınan oyuncu ve futbolcu Serenay Aktaş, Formsante dergisine açıklamalarda bulundu. Futbol sevgisinin nasıl başladığını anlatan Serenay, "Futbolu hiçbir zaman para için oynamadım ama kadın futboluna olan ilgisizliği görünce geleceğimin sıkıntıya gireceğini düşündüm. Haliyle futbol benim için ikinci planda kaldı." dedi.

* Futbol, kadınlar arasında pek yaygın olmayan bir dalı... Sizin hikayeniz nasıl başladı?

- Babam küçükken beni sürekli Galatasaray'ın maçlarına götürürmüş omzunda. Sonra mahallede sokak aralarında top oynamaya başladım.

* En çok futbol oynamaktan mı oyunculuk yapmaktan mutlu oluyorsunuz?

- İkisini yaparken de kendimi çok mutlu hissediyorum. İlk önce futbol vardı tabii. Futbolu hiçbir zaman para için oynamadım ama kadın futboluna olan ilgisizliği görünce geleceğimin sıkıntıya gireceğini düşündüm. Haliyle futbol benim için ikinci planda kaldı.

* Formunuzu nasıl koruyorsunuz?

- Fitness yapıyorum.

* Estetik hakkında ne düşünüyorsunuz?

- Keyfi yapılan estetiğe karşıyım. Burnumu estetik sanıyorlar ama hiçbir yerimde estetik yok. Dişlerime varana kadar orjinalim!Serenay Aktaş, Spor

HABER YORUMLARI
8.12.2019 14:42:08