Sertab Erener ve Ozan Doğulu 19 Mayıs'ta Florida'da

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yılı Miami'de muhteşem bir konserle kutlanacak.

Sertab Erener ve Ozan Doğulu 19 Mayıs'ta Florida'da
13.05.2019 08:09 | Son Güncelleme: 13.05.2019 08:14

Florida'da yaşayan bir grup Türk'ün öncülüğünde organize edilen gecede, Sertab Erener ve Ozan Doğulu sahne alacak. Gecenin geliri Türkiye'de cinsiyet eşitliği, sosyo-ekonomik gelişme, eğitim ve afet yardımı konularında bağışçılığı harekete geeçirmeyi hedefleyen Türk Hayırseverlik Fonları'na (Turkish Philantrophy Funds) bağışlanacak.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nın 100'üncü yıldönümüsadece Türkiye'de değil dünyanın dört bir yanında coşkuyla kutlanacak. En renkli ve hareketli kutlamalardan biri Amerika Birleşik Devletleri'nde olacak. Mehmet Bayraktar, Burak Taşkonak ve Neşe Erberk'in öncülük ettiği Florida'da yaşayan bir grup Türk, Gençlik ve Spor Bayramı'nda büyük bir organizasyona imza atmaya hazırlanıyor. 19 Mayıs'ın 100'üncü Yıldönümü, Florida'da Sertab Erener ve Ozan Doğulu'nun sahne alacağı muhteşem bir geceyle kutlanacak.

18 Mayıs gecesi Miami Island Gardens'da düzenlenecek geceyi Burcu Esmersoy ve Neşe Erberk birlikte sunacak. Kutlama, Florida'da yaşayan Türk ailelerin çocuklarının dans gösterileri ve şovlarıyla başlayacak. Ardından saat 21.00'de Sertab Erener sahne alacak. Saat 23.00'ten sonra ünlü DJ Ozan Doğulu performans sergileyecek. Birçok ünlü sanatçının da misafir olarak kutlamalara katılması bekleniyor.

Gecenin tüm geliri Türkiye'de cinsiyet eşitliği, sosyo-ekonomik gelişme, eğitim ve afet yardımı konularında bağışçılığı tetiklemeyi hedefleyen Türk Hayırseverlik Fonları'na (Turkish Philantrophy Funds) bağışlanacak.

"19 MAYIS RUHUNU KAYBETMEMEMİZ GEREKİYOR"

Gecenin mimarlarından Mehmet Bayraktar, "19 Mayıs'ın 100'üncü yılında Amerika Birleşik Devletleri'nde böylesine güçlü bir organizasyonla kutlamak fikri bizi çok heyecanlandırdı. Burak Taşkonak ve Neşe Erberk'le bu işe öncülük ettik ama arkasında çok sayıda insan var. Binlerce kilometre uzakta da olsak, çocuklarımıza Türkiye'yi, Anadolu Kültürü'nü, Ulu Önder Atatürk'ü bir şekilde öğretmemiz ve hatırlatmamız gerekiyor. 19 Mayıs tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası. 1919 ruhunu hiç kaybetmememiz gerekiyor. Bu ruhu yaşatmamıza ve çocuklarımıza aktarmamıza katkı sağlayan Sertab Erener'e, Ozan Doğulu'ya ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Kaynak: Bültenler