Okuyucularına tuz ruhu önerdiği gerekçesiyle davalık olan Subaşı için takipsizlik kararı verildi

Şeyma Subaşı'nın yeni çıkan kitabında cilt temizliği için kullanılan hyaluronik asit yerine hidrolik asit yazıldı. Okurların, "Kitapta cilt ve güzellik için tuz ruhu öneriliyor" diyerek Seyma Subaşı hakkında yaptığı şikayet, savcılık tarafından takipsizlikle sonuçlandı.

09.09.2019 18:00

Şeyma Subaşı'nın yeni çıkan kitabında cilt temizliği için kullanılan 'Hyaluronik asit' yerine ' hidrolik asit' yazıldı. Okurların, "Kitapta cilt ve güzellik için tuz ruhu öneriliyor" diyerek Seyma Subaşı hakkında yaptığı şikayet, savcılık tarafından takipsizlikle sonuçlandı. Savcılık, 'kovuşturmaya yer yok' kararında hatanın yayınevinin basım hatası sonucu olduğunu, Subaşı'nın suç işleme kastının bulunmadığını belirtti.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULMUŞTU

Şeyma Subaşı'nın yeni çıkan kitabı "Sadece Şeyma"yı okuyan bazı okurlar, "Kitapta cilt ve güzellik için tuz ruhu öneriliyor" iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Şeyma Subaşı'nın özel hayatını anlattığı "Sadece Şeyma" haziran ayında çıkmıştı. Subaşı'nın, Acun Ilıcalı ile boşanmasından sonra çıkardığı kitabın "Cilt ve Beslenmeye Dair İpuçlarım" başlıklı bölümünde ' hidrolik asit' ve nemlendiriciyi unutma" tavsiyesi yer almıştı.

ASİTLER KARIŞTI

Kitapta güzellik için tuz ruhu önerildiğini iddia eden okurlardan Tunç Deniz Yüksel ve Şura Hacıömeroğlu, Şeyma Subaşı hakkında İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na kitapta hidrolik asit yer alması nedeniyle suç duyurusunda bulunmuştu. Savcıya ifade veren Subaşı, kitapta basımevi cilt bakımı için kullanılan 'Hylaluronik asit' yerine 'Hidrolik asit' yazıldığını belirterek suç işleme kastının olmadığını, hatanın fark edilmesi üzerine yayınevinde dağıtılmayan kitaplarda hatanın düzeltildiğini belirtmişti.

"BASIMDA YAZIM YANLIŞI OLDU"

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, basım sırasında meydana gelen yazım yanlışı sebebi ile kitapta sehven hidrolik asit yazıldığını esasen yüz temizleme maddesi olan hyaluronik asit yazılması gerektiğini belirterek Subaşı'nın suç kastı ile hareket etmediği belirtti. Atılı suçun unsurları itibarıyla oluşmadığının anlaşıldığını belirten savcılık, 'kovuşturmaya yer yok' kararı verdi. Hyaluronik asit cilt bakımı için kullanılırken, hidroklorik asit ise halk arasında "tuz ruhu" olarak bilinen ev temizliğinde kullanılan zehirli bir asit.

Okuyucularına tuz ruhu önerdiği gerekçesiyle davalık olan Subaşı için takipsizlik kararı verildi

Şeyma Subaşı, İstanbul, Subaşı, Magazin, Güncel

Kaynak: DHA

YORUMLAR(19)
DEMİR:zaten abc demesini bilmeyenler kitap yazsa ne olacak bence dava etmek yerine yedikleri kazigi anladiklar ile o da buyuk basari ayni ciftlik bank gibi laf olsun diye ilk okul kitabi aliyorlar sonra sikayet ediyorlar ilk yazan kim kitap n bir bakarsin hop diye atlanmaz
ERENLER:Tuz ruhuyla suratını yakan biri dava açmadan önce acilen toplatılması gerekir.
ZİYAA:Tuzdan bi sebeb için mahkemelerimizi oyalamayın daha önemli olaylar varken yanlışlık yapmışlar düzeltmişler.
RUMUZ:Çok nefissin şeyma hamfendi
GICIK:Bu Memleketin Çivisi çıktı.Adam eniştesini 8 yerden bıçaklıyor.Adam ağır yaralı.Kayınço tutuksuz yargılanmak üzere serbest.
ŞEYMA.FAN.:Şeyma Seni seviyoruz.
ŞIPIDIK:Aç zeytin tavuk olmuş uçmak zordur fındık bulmak define silahlar patlasın.
ŞIPIDIK:Gelirken 2 tane ekmek al.
DOKTOR BEHÇET:Ne diyon la değüşük.Beyninmi sulandı.
BORNOVADAN AYDIN:SAPSARI KARI YUMURTA GİBİ.
Tüm 19 yorumu okumak için tıklayın